Новини
Як депутати-мажоритарники Полтавщини відвідують засідання своїх комітетів
Громадянська мережа ОПОРА продовжує моніторинг депутатів-мажоритарників на Полтавщини і цього разу проаналізувала відвідуваність парламентарієв від початку моніторингу (з лютого) по липень 2016 року. За результатами найдисциплінованішим виявився Костянтин Іщейкін, у свою чергу Костянтин Жеваго за шість місяців жодного разу не відвідав засідання свого профільного комітету.
Народний депутат в обов’язковому порядку повинен відвідувати засідання Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано (стаття 24 пункт 3 Закону України “Про статус народного депутата”), а також, відповідно до цієї ж статті пункту 9 депутат, як член комітету, тимчасової спеціальної або тимчасової слідчої комісії має бути присутнім на засіданнях комітету, підкомітету, тимчасової спеціальної чи тимчасової слідчої комісії, до складу яких його обрано, та брати участь у їх роботі. Виходячи з цього закону ОПОРА вирішила перевірити чи дотримаються чинного законодавства депутатами-мажоритарниами Полтавщини.
Костянтин Іщейкін (БПП “Солідарність”, ОВО 148) – член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. За шість місяців із 19 засідань комітету нардеп відвідав 16. Зазначимо, що Костянтин Іщейкін серед решти обраних для моніторингу депутатів-мажоритарників є найдисциплінованішим по відвідуванню комітетів.
Юрій Бублик (БПП “Солідарність”, ОВО 145) є членом Комітету з питань дердавного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Посідає друге місце по дисципліні стосовно відвідуваності свого профільного комітету. Усього з лютого по кінець липня відбулось 17 засідань, з яких 4 народний депутат пропустив.
Сергій Каплін (БПП “Солідарність”, ВО 144) – член Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. За моніторинговий період Сергій Каплін міг відвідати 14 засідань свого профільного комітету, проте він був присутнім лише на половині з них.
Костянтин Жеваго (позафракційний, ВО 150) відноситься до Комітету з питань правової політики та правосуддя. Усього члени комітету засідали вісім разів і жодного разу Костянтин Жеваго не був присутнім.
Довідково:
У 2016 році по всій Україні (у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.