RADA4YOU

2016 03 14 15.29.01

 

API ПРОЕКТУ ВОНИ ГОЛОСУЮТЬ ДЛЯ ТЕБЕ

У цій інструкції ми розкажемо, як зберігати дані з порталу Вони голосують для тебе в Google Spreadsheets (таблиці Google).

1. Доступ до сторінки з описом API порталу Вони голосують для тебе знаходиться  в  правому  нижньому  куті  екрану  стартової  сторінки  сайту.    Або на цю сторінку можна перейти за прямим посиланням https://rada4you.org/help/data

2. Далі потрібно «отримати ключ API», іншими словами – зареєструватися. Процес реєстрації є простим, стандартним, займе мінімум часу:

3. Після реєстрації ви отримуєте ключ, а всі посилання API перетворюються у такі, які містять цей ключ:

4. Усі доступні дані надаються тільки у форматі JSON. Дані (декілька різних категорій) доступні за прямими посиланнями. Клікнувши на посилання, ви побачите приблизно таку картинку (залежить від браузера):

Звичайно, є можливість додати до браузера спеціальне розширення/додаток (JSONview – www.jsonview.com), яке дозволяє переглядати JSON у структурованому вигляді:

Але це теж не таблиця, тому далі ми пояснимо, як у декілька кроків зберегти дані в таблицю Google.

5. Переходимо за посиланням https://github.com/fastfedora/google-docs (там знаходиться код, який дозволяє зберігати дані в форматі JSON в таблиці Google):

6. Відкриваємо файл code.gs з папки scripts/ImportJSON та копіюємо в буфер обміну вміст файлу, попередньо перейшовши в режим Raw:

Вміст файлу code.gs у режимі Raw.

7. Відкриваємо потрібну таблицю Google, знаходимо в Інструментах Script Editor:

 8. Вставляємо з буфера обміну текст скрипту, замінивши старий текст у вікні, зберігаємо проект, закриваємо вікно зі скриптом:

9. Скопійований скрипт «створює» функцію importjson(“url”), яка дозволяє імпортувати дані формату JSON до таблиці Google.

Посилання на потрібні нам дані беремо зі сторінки проекту Вони голосують для тебе (https://rada4you.org/help/data) і вставляємо це посилання як аргумент відповідної функції в комірці таблиці.

9. Після натискання кнопки Enter дані імпортуються в таблицю:

10. При повторному відкритті файлу, відбувається повторний імпорт по вказаному посиланню. При потребі зафіксувати результат імпорту станом на певну дату, рекомендуємо скопіювати результат імпорту на інший лист, при вставці даних – використати команду Спеціальна вставка – вставити тільки дані.

Також слід пам’ятати, що скопійований скрипт працює тільки у конкретному файлі таблиці Google.

11. На завершення. Якщо вам зручніше працювати в Excel, то таблиця Google легко зберігається в такому форматі.

Контакти: Пишіть свої відгуки і пропозиції на скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Більше інформації про парламент та моніторингові інструменти ОПОРИ можна знайти на сайті www.rada.oporaua.org