Звіти

Дніпро vs. Дніпропетровськ: частина 2

Питання щодо перейменування Дніпропетровська може бути винесене на місцевий референдум.

Нагадаємо, позафракційний народний депутат Андрій Денисенко 2.02.2016 року зареєстрував Постанову про перейменування м. Дніпропетровська Дніпропетровської області в м. Дніпро. Натомість, 3.03.2016 року група депутатів на чолі з народним депутатом від фракції «Опозиційний блок» Олександром Вілкулом, внесла пропозиції щодо змін до ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а саме, доповнення пункту 7, статті 7 словами: «Перейменування географічних об’єктів, пов’язане з необхідністю приведення назв географічних об’єктів у відповідність вимогам цього Закону може здійснюватися шляхом зміни походження (етимології) назви географічного об’єкту з залишенням незмінним написання цієї назви та надає назві географічного об’єкту інший зміст або тлумачення назви такого географічного об’єкту».

Проте, оскільки жоден з цих варіантів ще не був винесений на розгляд до Верховної Ради, народні депутати від фракції «Блок Петра Порошенка» Максим Курячий та Іван Куліченко 16.03.2016 року запропонували свої зміни до ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», зокрема, пропонується, що «Рішення про перейменування міст обласного значення (чисельність яких наближена до 1 млн. громадян і більше) назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму проводяться шляхом проведення місцевого референдуму протягом року з дати закінчення строку надання пропозицій органами місцевого самоврядування (обласними державними адміністраціями), визначеного пунктом 7 цієї статті Закону».

Наразі, лише п’ять міст в України наближені до показників населення в 1 млн. громадян, та лише одне місто підпадає під дію цього Закону та має змінити назву – місто Дніпропетровськ. Отже, цілком зрозуміло, що Іван Куліченко, колишній міський голова міста Дніпропетровська та Максим Курячий, що балотувався на цю посаду на місцевих виборах 2015 року, мали на увазі саме Дніпропетровськ.

Цікавим є також той факт, що народний депутат Максим Курячий є одним з депутатів, ініціаторів зміни етимології назви міста.

Раніше ОПОРА вже писала про перейменування міста Дніпропетровська у зв’язку із дією Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

 

За коментарями звертайтеся:
Юлія Лисенко, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області
тел. 050 100 88 91, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.