Відео
Протидія громадам, елекронка Кабміну, кількість злочинів – цим закарпатські мажоритарники переймалися у вересні
У перший місяць осені шестеро депутатів Верховної Ради від округів Закарпатської області не реєстрували законопроектів, але троє з них подали 4 депутатські запити – щодо статистики злочинів; електронної пошти Кабміну; стану вантажних залізничних перевезень. Один запит був де-факто скаргою на Закарпатську ОДА, яку очолює Геннадій Москаль, – на перешкоджання у процесі добровільного об’єднання громад.
Роберт Горват (округ №68, центр – Ужгород, фракція «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА») у вересні подав запит до генпрокурора. У документі нардеп просить надати йому статистику 2013-2016 років щодо порушених кримінальних проваджень за фактом злочинів проти людини і проти держави, пов’язані з мотивами расової, національної чи релігійної нетерпимості.
Віктор Балога (округ №69, центр – Мукачево, позафракційний) у перший місяць осені став автором депутатського запиту, який озвучив на засіданні парламенту 9 вересня. Із документу випливає, що нардеп у серпні подав звернення до Кабміну на електрону пошту Апарату прем’єр-міністра України, оскільки, як з’ясував обранець, Секретаріат Кабінету міністрів не розмістив свою електронну поштову адресу на сайті. У цьому нардеп побачив можливе порушення законодавства, а саме – вимог Постанови Кабміну №5 від 5 листопада 2011 року – «Про затвердження Положення про Єдину базу електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень». Відтак, у запиті нардеп просить провести перевірку – як виконується згадана вище Постанова і, у разі чого, притягнути винних до відповідальності.
Також у цьому запиті нардеп вимагає надати йому інформацію про офіційну адресу електронної пошти Кабміну, за якою народні депутати, а також фізичні та юридичні особи матимуть можливість направляти документи із використанням свого електронного підпису.
Василь Петьовка (округ №72, центр – Тячів, позафракційний, група «Воля народу») став автором двох запитів – обидва до прем’єр-міністра України. У першому обранець інформує – до нього надходять звернення підприємців із Закарпатської області про погане функціонування системи вантажних залізничних перевезень. Серед іншого, твердить нардеп, спостерігається дефіцит товарних вагонів. Відтак Василь Петьовка просить проаналізувати функціонування перевезень вантажів та збільшити кількість вагонів.
У іншому запиті нардеп Петьовка поінформував, що керівництво Закарпатської ОДА протидіє об’єднанню громад у Хустському районі, а саме – Нижньоселиської та Копашнівської сільрад. Відтак нардеп попросив керівника уряду провести перевірку викладених у зверненні фактів та дати правову оцінку діям Закарпатської ОДА.
Слід звернути увагу, що регіон, де нардеп описує ситуацію щодо протидії об’єднання громад, не входить до його виборчого округу.
Депутати-мажоритарники Михайло Ланьо (округ №70, центр – Свалява, позафракційний, член групи «Партія Відродження»); Павло Балога (округ №71, центр – Хуст, позафракційний); Іван Балога (округ №73, центр – Виноградів, позафракційний) у вересні не подавали запитів.
Детальніше про роботу парламентарів дивіться на платформі rada.oporaua.org .
За коментарями звертайтеся:
Довідково:
У 2016 році по всій Україні (у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.