Відео

Дорогі Депутати від 21 вересня 2015 року

“Дорогі депутати” – це спільний проект Громадянської мережі ОПОРА, Громадського телебачення, Першого національного телеканалу і програми USAID РАДА. У щотижневій програмі глядачі дізнаються про діяльність та бездіяльність народних обранців, про зарплати, офіси, внутрішню "кухню", "совковий дух" Верховної Ради України і міжнародний досвід парламентаризму. Ідея цієї програми – говорити просто про складне і при нагоді давати людям привід усміхнутися.

У випуску телепрограми за 21 вересня ви дізнається  про те, як з початком осені депутати знову почали кнопкодавити та як боряться із проблемою «перебіжчиків» у парламентах світу; які депутати нинішнього скликання були помічниками депутатів ВРУ VII скликання; робота депутата на прикладі округу 197 Черкащини.

Осінь почалася, і депутати знову «кнопкодавлять» - хто це вчинив і як вирішити проблему комплексно?  

Минулого тижня активістам вдалося зафіксувати випадки неперсонального голосування народними обранцями Дмитром Святашем і Олександр Пресманом із групи «Відродження», Василем Німченком («Опозиційний блок») та Андрієм Іванчуком(«Народний фронт»). Як пояснює такі дії пан Іванчук – у сюжеті.

Діям свого однопартійця та «кнопкодавство» в цілому також дає оцінку Павло Пинзеник, виконуючий обов’язки голови Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради.

«А як у них»: як боряться з проблемою переходу депутатів із одної фракції до іншої у парламентах Великобританії, Новій Зеландії, Індії, Камбоджі, Уганді, Південній Африканській Республіці.

Помічники депутатів: хто з депутатів коаліції нинішньої був до того у помічниках депутатів коаліції минулої? 

  • Тепершіній парламентар Андрій Шинькович («Блок Петра Порошенка») був помічником народного депутата Олександра Гереги (на той час «Партія регіонів»);
  • Народний депутат Віталій Гудзенко («Блок Петра Порошенка») був помічником у Володимира Дудки («Партія регіонів»);
  • Обранець Руслан Сидорович («Самопоміч») був помічником у Володимира Пилипенка (група «Економічний розвиток»);
  • Депутат Денис Силантьєв (Радикальна партія) був помічником Руслана Бадаєва («Партія регіонів»);
  • Депутат Олександр Бакуменко («Блок Петра Порошенка») був помічником Катерини Ващук («Партія регіонів», з 27.02.2014 - група "Суверенна європейська Україна");
  • Альона Шкрум («Батьківщина») була помічником депутата Ігоря Алексєєва («Комуністична партія України»).

Хто з депутатів записав родичів або ж «однофамільців» у помічники? Прокоментував обранець Віталій Хомутиннік (група «партія» Відродження»).

«Парламентська кухня»: у чому полягає робота голови Апарату Верховної Ради і робота 1115 його працівників?З’ясовували журналісти.

Чому говоу Апарату ВРУ вважають другою найвпливовішою людиною Парламенту? Коментували обраці Сергій Лещенко(БПП), Вікторія Сюмар («Народний фронт»), Ігор Шевченко («Батьківщина»).

Робота депутата на окрузі: як працює обранець Владислав Голуб (БПП) на рідному 197-му округ?

«Дорогі Депутати. Черкащина» поспілкувалися з мешканцями Канева і побачили, як депутат вручає подарунки дошкільнятам, парти – школам та обговорює з мешканцями проблему розбитих доріг.                                                                                                                             

 
Довідково:   
Громадянська мережа ОПОРА – це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об'єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.  
           
Фейсбук | Твіттер (#дорогідепутати; #рада8; #rada8; #opora; #опора)