Відео

Кого з хмельницьких нардепів найчастіше згадують під час засідань Верховної Ради

Щоб дізнатися, про кого з хмельницьких нардепів-мажоритарників найчастіше говорять колеги у Верховній Раді, ми проаналізували стенограми засідань українського парламенту від початку роботи депутатів VIII скликання в грудні 2014 року й до травня 2017 року включно. Для аналізу скористалися спеціальним інструментом, розробленим Громадянською мережею ОПОРА.

Як з’ясувалося, лідером серед народних депутатів, обраних у мажоритарних округах Хмельниччини, за кількістю згадувань у стенограмах Верховної Ради є Андрій Шинькович (ВО №189) від фракції партії «Блок Петра Порошенка». На його прізвище у стенограмах ми натрапили 194 рази. Пік популярності пана Андрія припадає на грудень 2016 року. Його тоді згадали 21 раз, у третині випадків – при обговоренні так і не прийнятого проекту Закону про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення антитерористичної операції, щодо якого він доповідав як заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

22 06 2017 Shynkovych u stenogramah

Лише на п’ять згадувань менше нарахували у Сергія Мельника (ВО № 187), так само від фракції партії «Блок Петра Порошенка». Його прізвище в стенограмах записали 189 разів. Найчастіше говорили про Сергія Мельника в травні, липні та листопаді 2015 року – по 21-му разу кожного з названих місяців. Причому здебільшого прізвище депутата лунало під час обговорення законопроектів про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб (став чинним), про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо збільшення видатків для потреб оборони і безпеки) (став чинним), про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (став чинним).

22 06 2017 Melnyk u stenogramah

Майже втричі рідше, ніж про попередніх депутатів, говорили у Верховній Раді про Сергія Лабазюка (ВО №188) від депутатської групи «Воля народу». У стенограмах його прізвище зазначено 66 разів. Максимальна кількість згадок (8) припадає на травень 2015 року, коли у Верховній Раді обговорювали проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо медичного забезпечення учасників бойових дій, серед співавторів якого був і Сергій Лабазюк. Законопроект зрештою повернули на доопрацювання.

22 06 2017 Labazjuk u stenogramah

Віктора Бондаря (ВО №191), який тепер представляє депутатську групу «Партія «Відродження», у стенограмах засідань Верховної Ради згадали 43 рази. Найбільша кількість згадувань зафіксована в лютому 2016 року – сім. Тоді, зокрема, прізвище народного депутата від Хмельниччини звучало під час обговорення проекту Закону про внесення змін до статті 27 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансування професійно-технічної освіти та проекту Закону про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо фінансування професійно-технічних та інших навчальних закладів з державного бюджету).

22 06 2017 Bondar u stenogramah

Роман Мацола (ВО №190) від фракції партії «Блок Петра Порошенка» у стенограмах засідань Верховної Ради фігурує 14 разів. Найбільша кількість згадувань (3) зафіксована у вересні 2016 року під час обговорення проекту Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли, що став чинним.

22 06 2017 Macola u stenogramah

Прізвище ще одного представника пропрезидентської фракції Володимира Мельниченка (ВО №193) записали в стенограмах вісім разів. Найбільшу кількість згадок – по дві – зафіксовано в травні та листопаді 2016 року, зокрема під час години запитань до Уряду.

22 06 2017 Melnychenko u stenogramah

Найменш згадуваним представником Хмельниччини у Верховній Раді виявився позафракційний Олександр Герега (ВО №192), ім’я якого зазначено в стенограмах засідань лише один раз: при обговоренні поправок до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення (став чинним).

22 06 2017 Gerega u stenogramah

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. 

 

За коментарями звертайтеся:

Оксана Банкова, громадська консультантка ОПОРИ в Хмельницькій області

тел, +380978073293

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково: У 2017 році у 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів для моніторингу відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.