Відео

Презентація проекту ОПОРИ з моніторингу депутатів-мажоритарників у Запорізькій області

 

28 квітня 2016 року об 11.00 годині у Запорізькому медіа-центрі  (пл..Фестивальна, обласний центр молоді, 2 поверх) відбулася презентація проекту “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво” та публічна дискусія на тему: "Актуальні соціально-політичні проблеми очима депутатів і громадськості Запоріжжя: аналіз ситуації та шляхи вирішення".

Під час презентації представники Громадянської мережі ОПОРА презентували мету моніторингової кампанії ОПОРИ у 105 виборчих округах 24 областей України і м. Києва та перші результати моніторингу депутатів Запорізької області: Ігоря Артюшенка, Сергія Валентирова, Олександра Пономарьова, Миколи Фролова. Під час заходу проведене обговорення функцій депутатів та механізмів участі громадян у законодавчому процесі, можливостей взаємодії виборців з народними депутатами, а також актуальних соціально-політичних проблем для територіальної громади, які можуть бути вирішені на рівні парламенту, за участі народних депутатів України, посадових осіб органів місцевого самоврядування, громадських активістів.

Публічна дискусія "Актуальні соціально-політичні проблеми очима депутатів і громадськості Запоріжжя: аналіз ситуації та шляхи вирішення" підняла основні важливі напрямки: це питання підвищення рівня громадянської та політичної освіти серед населення, представників органів місцевого самоврядування та державної влади, розвиток міжсекторальної співпраці, використання альтернативних джерел палива, тарифна політика, енергозбереження шляхом зміни стереотипів та світогляду власників будинків з метою ефективного використання ресурсів, субсидії.

Інформаційно-роз’яснювальні заходи у цих питаннях дуже важливі, - вважають всі учасники дискусії: Роман Писарєв заступник директора департаменту промисловості та інфраструктури Запорізької ОДА, Вадим Демченко Запорізька міська інвестиційна агенція міста, і народний депутат України Ігор Артюшенко, депутат міської ради Микола Бєлий (заступник постійної комісії з питань життєзабезпечення міста), есперт, голова правління громадської організації ОСББ "Вікторія" Людмила Шанц та всі інші гості і учасники зустрічі.

Зокрема, Роман Писарєв зупинився на висвітленні таких важливих питань як стимулювання виробництва та споживання тепла з альтернативних джерел енергії, сприяння залученню інвестицій у відновлювану енергетику, удосконалення системи нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, відсутність мотивації бюджетних організацій щодо скорочення енергоносіїв. Людмила Шанц акцентувала увагу присутніх на перспективах збільшеного відшкодування (50%) у разі застосування типових проектів в Порядку та за переліком, встановленим Мінрегіоном та поширення механізму державної підтримки на Управителів/ЕСКО. А Микола Бєлий торкнувся проблематики та перспективи реалізації комунальних програм на місцевому, регіональному та всеукраїнському рівні в контексті реалізації концепції демократії участі.

Під час заходу також проведене обговорення функцій депутатів та механізмів участі громадян у законодавчому процесі, можливостей взаємодії виборців з народними депутатами, а також проходження опалювального сезону і тарифної політики для територіальної громади, які можуть бути вирішені на рівні парламенту. Учасники круглого столу напрацювали пропозиції, які покращать між секторальну взаємодію, практики закупівлі соціальних та інших суспільно значущих послуг через соціальне замовлення та впровадження енергоефективних заходів на законодавчому рівні та передали їх громадському консультанту ОПОРИ Дмитру Арабаджиєву для подальшого опрацювання спільно з запорізькими депутатами-мажоритарниками.

 

Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.

За коментарями звертайтеся:
Дмитро Арабаджиєв, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Запорізькій області
066 7404236 , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.