Відео

Народні депутати від Запорізької області переважно голосують «за» електронне декларування

Важливим заходом у процесі демократизації українського суспільства, боротьби з корупцією та наближення до загальноєвропейських цінностей урядування є прийняття комплексу законопроектів з е-декларування. Проаналізуємо як нардепи-мажоритарники від Запорізької області, що підпадають під моніторинг ОПОРИ цього року, - Ігор Артюшенко, Микола Фролов, Сергій Валентиров та Олександр Пономарьов голосували за такі важливі для країни закони.

Верховною Радою України 16 лютого 2016 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році», який спрямовано на запровадження у 2016 році роботи системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У березні Президент вніс пропозиції щодо цього закону, відповідно до яких електронне декларування починається у 2016 році, коли службові особи, які на день початку роботи зазначеної системи займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік, так само відповідальність (карна та адміністративна) настає в 2016 році.

Розглянемо, як народні обранці від Запорізької області голосували за впровадження електронного декларування з 2016 року. Всього з цього приводу було одинадцять голосувань. Сергій Валентиров, Микола Фролов та Ігор Артюшенко голосували переважно на підтримку цього рішення. Вони вважають, що законопроекти щодо впровадження електронного декларування з 2016 року повинні бути прийняті, правка у Держбюджеті щодо відтермінування електронного декларування до 1 січня 2017 року має бути скасована, а електронна система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має бути впроваджена уже у 2016 році. Олександр Пономарьов навпаки 10 разів не голосував у підтримку електронного декларування.

Зокрема Сергій Валентиров з 11 голосувань з цього приводу лише один раз утримався (щодо проекту Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16 лютого 2016 року про прийняття за основу та в цілому як закон проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) (№3755-П1) - за основу та в цілому). Інші рази – голосував за.

Микола Фролов з 11 голосувань один раз був відсутній, один раз не голосував (про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) (№3755) - за основу та в цілому). У інших випадках тиснув кнопку – так.

Ігор Артюшенко  голосував за, крім одного разу, коли він утримався (щодо скасування рішення Верховної Ради України від 16 лютого 2016 року про прийняття за основу та в цілому як закон проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) (№3755-П1) - за основу та в цілому).

Олександр Пономарьов лише один раз голосував за (про включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) (№3755)), так і не було прийнято. Весь інший час парламентар не голосував.

За коментарями звертайтеся:

Дмитро Арабаджиєв, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Запорізькій області

066 7404236 , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа..

.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)