Відео

Депутати-спікери: про що говорили нардепи з Волині у Раді

 

76 разів виступили народні депутати-мажоритарники з Волині під час засідань парламенту за період від початку набуття депутатських повноважень (з 27 листопада 2014 р.) до 15 квітня 2016 р. Такими виявились результати моніторингового дослідження Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області.

За майже півтора року представники Волинської області в Раді 39 разів виступили з місця і 37 – з трибуни. Головним «спікером» від Волині у парламенті можна вважати народного депутата Ігоря Гузя, обраного у 19-му виборчому окрузі. У нього, за інформацією офіційного сайту Верховної Ради України, 51 виступ. Дещо нижчий показник виступів у парламенті у народного депутата, обраного у 22-му виборчому окрузі, Ігоря Лапіна – 19. Представник 20-го виборчого округу, народний депутат Сергій Мартиняк за моніторинговий період брав слово у Раді 5 разів. І лише один виступ зафіксовано у народного депутата, представника 21-го виборчого округу Степана Івахіва.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, про що говорили народні депутати з Волині у стінах парламенту, які проблеми своїх округів та обласного значення піднімали у своїх публічних виступах.

Члени депутатської групи «Воля народу», народні депутати Сергій Мартиняк та Степан Івахів не мають на своєму рахунку жодного виступу з трибуни, а також не мають жодного сутнісного виступу з робочого місця у сесійній залі. Усі зафіксовані публічні репліки нардепів стосувалися того, щоб передати слово своїм колегам по депутатській групі.

Ivakhiv 19 04

Martyniak 19 04

Натомість народні депутати від фракції «Народного Фронту» Ігор Гузь та Ігор Лапін чимало виступів присвячують проблематиці своїх округів чи Волинської області загалом.

Так, Ігор Гузь 27 разів виступив у Раді з місця і 24 рази – з трибуни. Близько третини виступів народного депутата стосувались «шахтарських питань», зокрема, виділення коштів на добудову шахти № 10 у Нововолинську. Неодноразово у своїх виступах нардеп з відповідним проханням звертався до міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина. Разом з тим, близько чверті усіх публічних виступів представника 19-го виборчого округу присвячені запитанням до міністрів під час години запитань до Уряду.

У своїх публічних виступах Ігор Гузь підняв низку важливих питань щодо проблем свого округу та інших районів Волинської області. Зокрема, у його виступах неодноразово йшлося про зміну керівництва на Волинській митниці, впорядкування цін на молочні продукти в області, контроль екологічної ситуації в смт Шацьк, виділення квартир військовим 14-ї бригади у Володимирі-Волинському, виділення коштів на ремонт будинку культури у смт Головне Любомльського району, закриття аптек мережі «Волиньфармпостач» у 19-му окрузі та призначення екс-регіоналів у ДФС на Волині. Крім того, нардеп тричі звертався до Президента щодо звільнення голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика.

Guz pro shahty Novovolynsk

Guz pro zvilnennja Gunchyka Volyn

Його колега по фракції Ігор Лапін 70% своїх виступів присвятив проблемам військовослужбовців, Збройних Сил України та учасників антитерористичної операції на Донеччині та Луганщині. У своїх публічних виступах нардеп неодноразово звертався до представників інших фракцій з проханням підтримати законопроекти, спрямовані на вирішення «військових питань».

Представник 22-го виборчого округу двічі з трибуни наголошував на необхідності скасування депутатської недоторканості, згадував про необхідність вирішення «шахтарського питання» у м. Нововолинськ. Загалом народний депутат 6 разів виступив з місця та 13 разів – з трибуни.

Lapin pro Ajdar

Lapin pro shahtariv

 

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
тел. (098) 278 82 90, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.