Відео
Резюме. Закарпатська область. Червень 2015 року
Громадянська мережа ОПОРА продовжує інформувати вас про результати спостереження за діяльністю депутатів-мажоритарників у своїх округах. Основну увагу спостерігачі ОПОРИ зосереджують на діяльності депутата на окрузі, роботі з виборцями у приймальнях та результатах вирішення проблем округу. Вашій увазі пропонуємо огляд активності у червні 2015 року трьох депутатів-мажоритарників Закарпатської області: Роберта Горвата (ОВО № 68), Василя Петьовки (ОВО № 72) та Івана Балоги (ОВО № 73).
У цілому Роберта Горват не повною мірою виконує свої обов’язки у виборчому окрузі. У червні 2015 року депутат був менш активним ніж у попередній місць. Зокрема не проводив особистого прийому громадян. Однак, у медійному розрізі його активність значно підвищилась. Переважна більшість інформації що подається ЗМІ прямим чином не стосується реалізації депутатських повноважень – роботи з виборцями на окрузі чи у парламенті. Разом з тим, депутат став учасником інформаційного скандалу, який розгорівся навколо тимчасового призначення виконуючим обов’язки начальника Закарпатської митниці. Потрібно зауважити, що депутат приділяє увагу роботі з виборцями поза межами власного мажоритарного округу, відкриваючи громадські приймальні в інших містах. Частину звернень від громадян, Роберт Горват отримує з інших районів області, що не входять до меж його округу.
Діяльність депутата за спостережний період слід вважати такою, що не відповідає очікуванням виборців та обсягу наданих йому законом повноважень. За спостережний період Василь Петьовка був відсутній у виборчому окрузі. Натомість, суттєво збільшив свою присутність у ЗМІ Рахівського району, за рахунок сайтів та телеканалу, що належать родині Балог та Петьовці. При цьому, благодійну діяльність депутата в окрузі активно висвітлювали офіційні сайти та офіційні друковані видання органів місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади. Вся робота депутата у двох районах, що входять до мажоритарного округу зводилася до благодійної діяльності. Депутат сприяв відкриттю дитячих майданчиків, закупівлі меблів для територіальних центрів, через помічників надавав цінні подарунки учасникам змагань. Натомість, діяльність щодо особистого прийому виборців, як і діяльність приймальні народного депутата – залишилась невідомою громадськості. У першу чергу через те, що депутат не проводить регулярного публічного звітування про результати своєї роботи. Іншою причиною є утруднений спосіб отримання такої інформації від помічників депутата. З їх слів, перш ніж підготувати надати інформацію про діяльність депутата, їм потрібний дозвіл самого депутата. Відтак, протягом моніторингового періоду інформацію так і не було надано.
Діяльність депутата Івана Балоги у червні немає підстав визнати задовільною. Адже за досліджуваний період він здійснив три публічні візити в округ, де спілкувався з представниками місцевої влади Берегова та Виноградова. Однак, окрім обговорення кількох проблем в окрузі, депутат жодним чином не звітував про свою пророблену роботу. Всі візити депутата супроводжувались головним чином участю в них ключових представників влади районів, що входять до складу округу. Натомість бракує зустрічей і обговорень проблем з місцевими жителями. Продуктивність роботи приймальні депутата викликає занепокоєння, адже відсутня об’єктивна інформація скільки виборців звернулось до нього, з якими питаннями, які були вжиті заходи внаслідок звернень та скільки запитів було подано і яка на них реакція. Очевидною є відсутність розуміння серед помічників депутата та працівників приймальні елементарної інформації про діяльність депутата. Також не налагоджений внутрішній обмін цією інформацією, через що у помічників відсутні зведені дані та комплексна інформація про перебування депутата в окрузі та результати його діяльності.