Дорогі Депутати

Дорогі Депутати від 16 березня 2015

Дорогі депутати – це спільний проект Громадянської мережі ОПОРА, Громадського телебачення і Першого національного телеканалу. У щотижневій програмі глядачі дізнаються про діяльність та бездіяльність народних обранців, про зарплати, офіси, внутрішню "кухню", "совковий дух" Верховної Ради України і міжнародний досвід парламентаризму. Ідея цієї програми – говорити просто про складне і при нагоді давати людям привід усміхнутися.

Програма створена за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво».

У дев’ятому випуску програми за 16 березня ви дізнаєтеся:

Державне фінансування партій: бути чи не бути партіям, незалежним від олігархів?

Як відомо, запровадження державного фінансування політичних партій є пунктом Коаліційної угоди. Робочу групу із підготовки відповідного законопроекту очолює народний депутат Сергій Лещенко («Блок Петра Порошенка»). "Дорогі депутати" побували на другій зустрічі робочої групи. Окрім громадських активістів, були ще й представники Міністерства юстиції, Центральної виборчої комісії і Рахункової палати України. Чи готова система до революційних змін - дивіться у сюжеті.

У рубриці «Парламентська математика» про парламентарів-нероб.

У Парламенті налічується 16 народних депутатів України, які за 100 днів роботи не підготували жодного запиту, не виступали на пленарних засіданнях та не брали участь у підготовці законопроектів. До цієї групи також належить Надія Савченко (фракція «Батьківщина»), яку незаконно утримують в слідчому ізоляторі Російської Федерації та яка з об'єктивних причин не має можливості виконувати депутатські повноваження. Розподіл по фракціях:

Після перегляду сюжету "Дорогих депутатів" про одну із найзатратніших депутатських пільг – парламентську автобазу та службу таксі - Голова комітету із запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв («Самопоміч») ініціює ліквідацію автопарку Верховної Ради. Нагадаємо, що у бюджеті 2015-го року на утримання близько двохсот депутатських автівок заклали 40 млн гривень.

«Парламентське закулісся»: побуваємо у закритій парламентській бібліотеці та дізнаємося, які саме книжки читають народні обранці. А також побачимо найвизначніші парламентські бібліотеки світу.

Довідково:                                                                                                                                  

Громадянська мережа ОПОРА – це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об'єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.    
         
Фейсбук | Твіттер (#дорогіжепутати; #рада8; #rada8; #opora; #опора)