Дорогі Депутати

Дорогі Депутати від 14 липня 2013

У Верховній Раді - поповнення. Севастополь обрав народного депутата - мільярдера Вадима Новинського. Цей випуск "Дорогих депутатів" - про День голосування в Севастополі

Контроль виборців, некомпететність членів виборчих комісій на 224 окрузі (м. Севастополь) - як результат ми маємо нового депутата, який ще 2 місяці тому не був нікому відомий.

ЦВК зареєструвала рекордно низьку явку виборців - 23, 91%. 

Особливістю голосування в Севастополі стала присутність працівників МНС на дільницях, які фіксували кількість виборців, які прийшли проголосувати. Представники ОПОРИ звертались із запитом, в якому просили пояснити причину таких дій працівників МНС. Проте у відповіді на запит з МНС зазначено, що відбулась звичайна робота чергового рятувальника, де співробітники запобігали виникненню надзвичайних ситуацій у місцях масового скупчення.

Олександр Чупахін, член ЦВК, який контролюв вибори у Севастополі: "Говорити, що перебування співробітників МНС на дільницях - це порушення, я б не став".

Ольга Айвазовська, координатор виборчих та парламентських програм Громадянської мережі ОПОРА: "Закон про вибори народних депутатів дає чіткий перелік осіб, які мають право знаходитись в приміщенні для голосування. До них не належать представники МНС та представники правоохоронних органів, зокрема, міліціонери".

Вадим Новинський набрав 53,41% голосів. На другому місці - Василь Пархоменко від КПУ (32,19%). На третьому - самовисуванець Василь Зеленчук (6,42%).

Більше про переможця - дивіться у відео.