Дорогі Депутати

В комітетах ВР зміниться баланс сил

У парламенті назріває переворот: у грудні депутати розподілили комітети, але тепер їм захотілося їх "переділити". Відповідну постанову зареєстрував голова Регламентного комітету, "регіонал" Володимир Макеєнко, повідомили ведучі програми "Дорогі депутати" телеканалу ТВі. Відтак, активісти ОПОРИ проаналізували, хто від цих змін виграє, а хто програє?

Отже, станом на тепер, 19 комітетів з 29-ти – контролює парламентська більшість, Партія регіонів з комуністами. Вплив у чотирьох комітетах розподілено порівно між опозицією і більшістю.  Ще шість комітетів – контролює опозиція. 

Якщо зареєстровану Макеєнком постанову ухвалять, а її швидше за все ухвалять, оскільки це ініціатива парламентської більшості, то комітети розподіляться таким чином:

  • більшість отримає контроль над  22-ма комітетами;
  • не залишиться комітетів із рівними силами;
  • на 7 комітетів поширюватиметься вплив опозиції.

На перший погляд зміни ніби й не суттєві. Але насправді опозиція втрачає чотири досить серйозні комітети: комітет з питань аграрної політики та земельних відносин, комітет з питань Європейської інтеграції, комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи й комітет з питань охорони здоров’я.

"Але депутати хочуть настільки швидко переділити комітети, що іноді порушують навіть встановлені  ними ж правила", – наголосили ведучі "Дорогих депутатів".

Зокрема, це стосується кількості членів у комітетах. У грудні, під час розподілу комітетів, депутати постановили, що мінімальна кількість членів у комітеті може бути 9 парламентарів, а максимум – 30.

Після того ж, як постанову Макеєнка ухвалять, з’явиться два комітети, які перебирають або не добирають цю норму кількості депутатів. Це комітет з питань бюджету, у якому стане аж 36 депутатів, та комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, у якому залишиться всього 5 депутатів.