Дорогі Депутати

Обіцяв Виконуй - АР Крим

У програмі "Дорогі депутати" на ТВі стартувала нова рубрика – ведучі програми та Громадянська мережа ОПОРА нагадуватимуть депутатам-мажоритарникам про те, що вони обіцяли у своїх передвиборних програмах.

"Насправді дуже часто депутати-мажоритарники, які будували свою кампанію на непрямому підкупі виборців – ставили майданчики, роздавали гречку, – як правило, прописували у програмах і обіцянки чимось допомогти матеріально: або провести газ, або щось полагодити. Ми не вважаємо, що мажоритарники мають підміняти виконавчу владу, але якщо вже обіцяв – виконуй", – пояснив ведучий програми Андрій Сайчук.

Першими проаналізували програми й обіцянки народних депутатів, які пройшли у Верховну Раду з АР Крим.

Серед обіцянок найбільшу частину – 44% – займають локальні обіцянки, вирішення специфічних проблем округу. Ця категорія випереджає, зокрема, дві найбільш ключові обіцянки кримських політиків – зовнішню політику (9%) і мовне питання (9%) разом узяті.

Решта обіцянок охоплюють 38%. Це, зокрема, соціальні гарантії та трудові права – 6%, проблеми місцевого самоврядування – 6%, ЖКГ і тарифи – 6%, молодіжна політика та діти – 5%, пенсії та ветерани – 3%, транспортна інфраструктура – 3%, екологія та туризм – 3%. 

Деякі депутати мали необережність обіцяти вирішити конкретні проблеми населених пунктів, що не належить до компетенції народного депутата, а радше – є обов'язком місцевої влади. Одначе за язика ніхто не тягнув – тож на вирішення проблем чекатимуть і виборці, і автори програми.

Із-поміж таких обіцянок:

Олена Нетецька, ПР (округ №3) – реконструкція системи теплопостачання Червоногвардійського району.  

Олег Парасків, ПР (округ №4) – реконструкція очисних споруд міст Саки та Євпаторія, проведення газу в села північно-східної частини Сакського району. 

Валентина Лютикова, ПР (округ №5) – бюджетне фінансування четвертої черги тролейбусної лінії в Керчі та будівництво нової газорозподільної станції в Ленінському районі.  

Сергій Брайко, ПР (округ №7) – вирішення на сучасному рівні проблеми сміттєпереробки в Ялті й Алушті.  

Григорій Груба, ПР (округ №10) – газифікація с. Шкільне Сімферопольського району. 

Автори програми закликають глядачів повідомляти про початок виконання цих обіцянок або ж навпаки – про їх невиконання. Надсилайте інформацію на поштову скриньку програми:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..