Дорогі Депутати

Дорогі Депутати від 22 лютого 2013

На прохання авторів програми “Дорогі депутати” – спільного проекту ОПОРИ і телеканалу ТВі – 13 народних депутатів оприлюднили списки своїх помічників. Відгукнулися дев’ять парламентарів від "Батьківщини", один – від УДАРу і троє – від ВО "Свобода".

Нижче наводимо список тих, хто не посоромився показати своїх помічників-консультантів:

 1. Ар’єв Володимир
 2. Оробець Леся
 3. Головко Михайло
 4. Немиря Григорій
 5. Полочанінов Володимир
 6. Різаненко Павло
 7. Аваков Арсен
 8. Бублик Юрій
 9. Кужель Олександра 
 10. Панькевич Олег
 11. Королюк Валентин
 12. Яворівський Володимир
 13. Кубів Степан

Серед помічників вищевказаних депутатів – громадські діячі, представники профспілок, економісти, юристи.

Більшість депутатів, окрім прізвищ, не повідомляють жодних даних про своїх консультантів. Хоча якщо копнути глибше, з’ясовуються цікаві подробиці.

Скажімо, в Арсена Авакова на громадських засадах працює його син Олександр Арсенович Аваков, помічник-консультант. Зауважимо, що позаштатні працівники, не маючи зарплати, отримують посвідчення й такі ж повноваження, як і штатні.

У колективі Олександри Кужель на громадських засадах працює радник міністра охорони здоров’я. Позаштатні помічники депутата побажали залишитися невідомими.

Надавши перелік усіх помічників-консультантів, наприкінці листа пані Олександра написала: "У зв’язку з поширенням економічних і політичних репресій та зростаючого тиску на опозицію, що чиняться сьогодні владою, звертаюся до Вас із проханням, висловленим вищенаведеними особами, не оприлюднювати відомості про помічників-консультантів, що працюють на громадських засадах, для широкого загалу та не робити ці відомості публічними. Сподіваюся, що Ви, реально оцінюючи всі ризики для людей, які співпрацюють з опозицією, з розумінням поставитеся до зазначеного прохання".

Зі свого боку автори програми “Дорогі депутати” та Громадянська мережа “Опора” зазначають, що позаштатні помічники мають такі ж повноваження, як і штатні (посвідчення, доступ до кабінетів чиновників усіх рівнів, доступ до баз даних, телекомунікаційних мереж і т. д.). Саме тому ми вважаємо оприлюднення їхніх імен так само важливим, як і штатних помічників.

Жоден депутат Партії регіонів, КПУ, а також позафракційні поки що не надали ТВі запитуваної інформації.

Першою дані про своїх помічників на власній сторінці у Facebookоприлюднила Леся Оробець.

Після того про свій статус помічника-консультанта Анатолія Гриценка повідомила Олена Бетлій.

"Щоби зі мною не зробили того самого і ніде мене не "повішали" (як помічників Л. Оробець – ТВі), то оприлюднюся сама.)) Наприкінці січня в моїй трудовій книжці з’явилися два нові записи: "звільнена з докторантури НаУКМА за власним бажанням"; "зарахована на посаду помічника-консультанта народного депутата". Цим народним депутатом є Анатолій Степанович Гриценко", – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, в одній із попередніх програм "Дорогих депутатів" ми показали, що понад чотиритисячна армія помічників нардепів коштує нам 107 млн грн щороку.