Новини

Одеські мажоритарники в соцмережах

Одним з найважливіших аспектів роботи народних депутатів є безпосередня взаємодія з виборцями. У наш час важливим і зручним інструментом для комунікації з виборцями є соціальні мережі. Ми вирішили проаналізувати як взаємодіють «мажоритарники» від Одеської області зі своїми виборцям через такі соціальні мережі, як Facebook і ВКонтакті.

У Едуарда Матвійчука (В.О. 133) є сторінки в обох вказаних соціальних мережах. Активність на цих сторінках закінчилася наприкінці 2015 року. У 2016 році Едуардом Матвійчуком не зроблено жодного запису.

На сторінках Едуарда Матвійчука у мережах Facebook і ВКонтакті основними тематиками публікацій були привітання зі святами або урочистими датами та інформація про благодійну діяльність народного депутата. Варто відзначити, що у Facebook був опублікований звіт Едуарда Матвійчука за перший рік роботи народним депутатом. Однак інформація щодо роботи депутата в парламенті відсутня.

Переглянувши стилістику публікацій, можна прийти до висновку, що народний депутат не веде особисто свої сторінки у соціальних мережах. Також відсутній зворотній зв’язок зі сторони депутата на коментарі.

У іншого нардепа від Одеси Геннадія Чекіти (В.О. 134) також є сторінки в обох соціальних мережах. Сторінку у Facebook депутат веде активно: коментує свою депутатську діяльність як в парламенті, так і в окрузі, вітає читачів зі святами і урочистими датами, а також висловлює свою точку зору актуальних подій в українській політиці. Читаючи дописи Геннадія Чекіти, не можна однозначно прийти до висновку, що депутат особисто веде свою сторінку, хоча публікації й з’являються від власного імені. Однак реакції зі сторони народного депутата на коментарі дописувачів не зафіксовано.

У соціальній мережі Вконтакті Геннадій Чекіта менш активний. Дописувати до цієї соціальної мережі народний депутат перестав восени 2015 року. Публікації у Вконтакті також були присвячені парламентській діяльності нардепа, його роботі в окрузі, привітанням і коментарям самого Геннадія Чекіти щодо певних національних подій чи законодавчих актів.

Сергій Ківалов (В.О. 135) також зареєстрований в обох соціальних мережах. Дописи у мережі Facebook з’являються часто – по кілька записів щодня. У своїх дописах народний депутат висвітлює свою діяльність як парламентаря, роботу в окрузі, коментує події, які відбуваються як на загальнонаціональному рівні, так і на місцевому, а також залишає привітання зі святами. Як і у випадку з Геннадієм Чекітою, не можна однозначно стверджувати, що Сергій Ківалов особисто веде свою сторінку, не дивлячись на те, що публікації з’являються від власного імені. На відміну ж від свого колеги, Сергій Ківалов рідко, але відгукується на коментарі дописувачів.

На сторінці у Вконтакті дописів дещо менше і, схоже на те, що вони дублюються з Facebook: тематика записів не відрізняється. З великою вірогідністю можна стверджувати, що цю сторінку Сергій Ківалов не веде особисто.

Дмитро Голубов (В.О. 136) зареєстрований в обох соціальних мережах. Останні декілька місяців більшість записів як у Facebook, так і у ВКонтакте присвячені звинуваченням у корупції з боку нардепа щодо голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі. Незначна кількість дописів присвячена благодійній діяльності Дмитра Голубова в окрузі.

Імовірно, що обидві сторінки Дмитро Голубов веде сам: записи і коментарі не носять формального характеру, публікуються від власного імені, є зворотній зв’язок щодо коментарів, які користувачі залишають під публікаціями нардепа.

Народний депутат Олександр Пресман (В.О. 139) має дві сторінки у мережі Facebook. Перша – група «Наш депутат – Олександр Пресман». Друга – особиста сторінка депутата, яка з’явилась на початку березня цього року. На цих сторінках в переважній більшості з’являються записи з посиланням на новини з персонального сайту нардепа, а також його відео-коментарі для ЗМІ і привітання зі святами і урочистими датами. На коментарі нардеп не реагує. Виходячи з зазначеного, можна прийти до висновку, що Олександр Пресман особисто не веде свої сторінки.

Також зареєстрований Олександр Пресман у Вконтакті, але останні записи на цій сторінці датовані 2011 роком.

Чимось схожа ситуація у іншого «мажоритарника» Василя Гуляєва (В.О. 140), який зареєстрований у Facebook, а також має дві сторінки у Вконтакті – відкрита група і особиста сторінка.

Усі записи в соціальних мережах дублюються. Відповідно, не дивлячись, на те, що на сторінках записи ведуться від власного імені нардепа, скоріше за все, сам Василь Гуляєв не веде свою сторінку. Тематикою записів є робота нардепа в парламенті і в окрузі, коментарі депутата, фото-звіти щодо відвідування округу, відео теле-ефірів і брифінгів у ВР за його участі. Зворотня реакція збоку депутата на коментарі користувачів відсутня.

У Віталія Барвіненка (В.О. 141) також є сторінка у Facebook і відкрита група й особиста сторінка у Вконтакті.  Однак останні записи нардепа датовані 2014 роком.

Антон Кіссе (В.О. 142) зареєстрований і у Facebook, і у Вконтакті. У мережі Facebook дописи нардепа з’являються часто, вони присвячені як парламентській роботі, так і роботі в окрузі. Також публікуються коментарі депутата подій в Україні й в Одеській області, відео участі Антона Кіссе в телеефірах. На сторінці є зворотній зв’язок – Антон Кіссе відповідає на коментарі дописувачів. Проте, однозначно сказати, що депутат особисто веде свою сторінку, важко.

Натомість в мережі Вконтакті записи дублюються із Facebook, відсутня активність під цими записами зі сторони депутата. Скоріше за все, цю сторінку Антон Кіссе не веде особисто.

Також зареєстрований в обох соціальних мережах ще один мажоритарник від Одеської області – Олександр Урбанський (В.О. 143). Як у Facebook, так й у Вконтакті від імені депутата публікуються однакові дописи, відсутня зворотна реакція на коментарі користувачів цих мереж. Відповідно, можна припустити, що Олександр Урбанський не веде особисто свої сторінки в соціальних мережах.

Записи депутата стосуються його роботи у Верховній Раді, коментарів з цього приводу, діяльності в окрузі, благодійної діяльності нардепа і привітань зі святами.

У Леоніда Клімова (В.О. 137) і Івана Фурсіна (В.О. 138) відсутні особисті сторінки в соціальних мережах.

Отже, 9 з 11 одеських мажоритарників зареєстровані в соціальних мережах. Всі нардепи, що мають сторінки в соціальних мережах, зареєстровані як у Facebook, так і ВКонтакті. Однак більшість депутатів, скоріше за все, не роблять особистих записів, зворотна реакція на коментарі має місце лише на сторінках у Facebook Сергія Ківалова і Антона Кіссе. Основна тематика записів нардепів – діяльність в парламенті, окрузі і привітання зі святами.

За коментарями звертайтеся:
Анастасія Матвієнко, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА в Одеській області
 
тел. 097 356 58 35, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.