Новини

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності не зміг зібратися на засідання

15 липня Комітет ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності мав розглянути одинадцять проектів Законів, але не розглянув жодного через те, що члени Комітету просто не змогли зібратися на засідання.

З двадцяти членів Комітету на засідання прийшло лише семеро, а у той момент, коли голова Комітету Андрій Кожем’якін оголошував рішення про неможливість відкриття засідання, до зали зайшов 8-й член Комітету – Юрій Луценко.

В результаті одинадцять проектів важливих законів залишились не розглянутими.

Зокрема, Комітет мав розглянути два Проекти Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО, один з яких запропонований Президентом України Петром Порошенком (р.№2109а), а альтернативний – нардепом від «Самопомочі» Наталією Веселовою (р.№2109а-1).

Метою законопроектів є запровадження механізму контролю за переміщенням товарів до району або з району проведення АТО, виявлення порушень порядку їх переміщення, а також запровадження до порушників адміністративної відповідальності за скоєне.

Також Комітет мав розглянути Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами (№2973) та Проект Закону про внесення зміни до статті 244-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення (р.№2040а), підготовлені Кабінетом Міністрів України.

Зокрема, законопроект №2973 спрямовано на вдосконалення процедури застосування норм адміністративного права за порушення законодавства, яке регулює сферу підприємницької діяльності, посадовими особами органів державної влади.

Не розглянули члени Комітету й зміни до Кримінально-процесуально кодексу України, у частині забезпечення конституційних прав учасників кримінального провадження при визначенні та застосуванні запобіжних заходів (р.№2870, автор – Ірина Луценко) та у частині забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок (р.№2033а, автор – Оксана Сироїд).

Крім того, на засідання Комітету мали бути винесені два законопроекти, підготовлені головою комітету Андрієм Кожем’якіним. Це Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» щодо підрозділів, які провадять оперативно-розшукову діяльність (р.№2292а) та проект Закону про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень (р.№2243а) підготовлений спільно з депутатом й головою Федерації футболу України Андрієм Павелком.

Також на засідання Комітету були винесені:

  • Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за ухилення від сплати аліментів (р.№2360, н.д. А.Помазанов).
  • Проект Закону про внесення доповнення до Кримінального кодексу України щодо підкупу учасника масового заходу (р.№2651 н.д. А.Геращенко, І.Вінник).
  • Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів) (р.№1630, друге читання).

За словами Андрія Кожем’якіна, не відомо, коли Комітет розгляне вищезазначені законопроекти. Нардеп вибачився перед тими парламентарями, що прийшли, співдоповідачами законопроектів та журналістами й порадив слідкувати за анонсами роботи Комітету.

Громадянська мережа ОПОРА неодноразово наголошувала, що присутність на засіданнях комітетів парламенту – це прямий обов’язок народних депутатів згідно з ст.24 п.3 Закону України «Про статус народного депутата», бо «кожен народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України, а також її органів, до складу яких його обрано». У ст. 24 п.9 даного Закону конкретизовано, що народний депутат зобов’язаний бути присутнім на засіданнях комітету та підкомітету, до складу яких його обрано, та брати участь у їх роботі. Тому кожен депутат має для себе вирішити, чи відвідувати засідання парламенту та комітетів, готувати законопроекти або скласти повноваження і займатися іншими важливими для себе справами.

Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.