Новини

Проекти постанов про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області зняли з порядку денного засідання профільного Комітету

24 квітня відбулося засідання Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, на якому, з-поміж іншого, мали бути розглянуті два проекти Постанов про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області. Проте, дані питання були зняті з порядку денного.

Першим питанням порядку денного засідання Комітету був розгляд проекту Постанови про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Волноваського та Першотравневого районів Донецької області (р.№2059) автором якої є Єгор Фірсов з «Блоку Петра Порошенка». У пояснювальній записці до проекту Постанови зазначено, що на території Донецької області проводиться антитерористична операція, внаслідок чого розірвані адміністративні зв'язки між окремими населеними пунктами. Це стосується територій, які підконтрольні українській владі, але за адміністративно-територіальним устроєм входять до складу міста обласного значення або району, адміністративний центр якого знаходиться на непідконтрольній Україні території. Зазначена ситуація склалася в 5 сільських радах Волноваського району (Лебединська, Павлопільська, Виноградненська, Комінтернівська, та Широкинська сільські ради).

Також у пояснювальній записці йдеться, що втрата адміністративних зв’язків перш за все негативно вплинула на стан фінансового забезпечення установ освіти (загальноосвітні школи), охорони здоров’я (фельдшерсько–акушерські пункти та амбулаторії, що входять до складу Центрів первинної медичної допомоги), що розташовані на території вказаних рад та відповідно до Бюджетного кодексу України утримуються за рахунок коштів районних бюджетів наведених районів. Також це стосується надання соціальних допомог населенню наведених підконтрольних українській владі територій за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету, нарахування та виплати яких здійснювалися управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій зазначених районів. Враховуючи припинення роботи органів Державної казначейської служби України у Волноваському районі, на цих територіях не здійснюються наведені вище видатки за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Тому, проектом Постанови пропонується змінити межі Волноваського та Першотравневого районів Донецької області, збільшивши територію останнього за рахунок передачі до його складу на 17405,7 гектара земель Волноваського району, що знаходяться у віданні Виноградненської, Комінтернівської, Лебединської, Павлопільської та Широкинської сільської ради.

Проект Постанови не був розглянутий, так як 23 квітня у Комітеті зареєстровано лист від Єгора Фірсова з проханням зняти дане питання з порядку денного. «Питання було зняте з порядку денного через те, що воно втратило свою актуальність. Так як проект постанови був поданий більше двох місяців тому. За цей час налагодилося автобусне сполучення між цими населеними пунктами та районним центром і громада звернулася до депутата, щоб зараз нічого не змінювати, щоб не створювати нових проблем» – пояснили ОПОРІ у прес-службі депутата.

Зняли з порядку денного також проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України від 11 грудня 2014 року №32-VII «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Волноваського, Новоазовського та Тельманівського районів Донецької області» (р.№2321). Причина – відсутність на засіданні автора проекту Постанови позафракційного Сергія Тарути, який напередодні звернувся до Комітету з проханням, щоб без його участі та доповіді дане питання не розглядалося. Проект Постанови передбачає віднесення території Виноградненської сільської ради Новоазовського району, яка Постановою Верховної Ради України від 11 грудня була приєднана до Волноваського району, до міста Маріуполь. Серед основних аргументів – територія Винограденської сільської ради не має загальної межі, зручних транспортних комунікацій та інших безпосередніх зв’язків з територією Волноваського району, що значно ускладнює отримання соціальних, транспортних послуг, соціальних виплат населенням та збільшує соціальну напругу на цій території. Ще один аргумент зазначений в пояснювальній записці – територіально найближчим до населених пунктів Виноградненської сільської ради є місто Маріуполь.

Окрім цього, варто зазначити, що відповідно до ст. 93 ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України» після реєстрації законопроекту в Апараті Верховної Ради документ не пізніш як у п’ятиденний строк направляється в комітет, який відповідно до предметів відання комітетів визначається головним з підготовки і попереднього розгляду законопроекту. Після цього, головний комітет не пізніш як у тридцятиденний строк попередньо розглядає законопроект, проект іншого акта і ухвалює висновок щодо доцільності включення його до порядку денного сесії Верховної Ради. Проект Постанови Єгора Фірсова було передано для ознайомлення Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, який є головним з розгляду даного питання, 10 лютого 2015 р. (згідно даних сайту Верховної Ради), а в порядок денний він потрапив лише 24 квітня. Хоча мав бути розглянутий до 10 березня. Таким чином, у Комітеті не дотрималися строку попереднього розгляду законопроекту, що, з однієї сторони є порушенням норм ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України», з іншої – неприпустимо, зважаючи на актуальність та важливість даного питання.