Новини

Результати роботи черкаських мажоритарників у ВР за шосту сесію восьмого скликання

Наприкінці липня, перетнувши екватор каденції, завершилась шоста сесія восьмого скликання Верховної Ради. Чи добре попрацювали депутати в парламенті за ці півроку? Ми підготували статистику роботи черкаських мажоритарників. Усі разом вони зареєстрували понад півсотні законопроектів та проектів постанов. Та яка ефективність роботи кожного з них?

Отже, Олег Петренко (ОВО 194) котрий у червні вийшов із фракції БПП, згідно з даними електронної реєстрації був присутній на засіданнях Ради 1 раз із 65. Депутат неодноразово наголошував, що принципово ігнорує електронну реєстарцію, не вважаючи її показником особистої присутності в залі. Натомість, згідно з даними письмової реєстрації він пропустив всього одне засідання. Став співавтором чотирнадцяти законопроектів, одного проекту постанови та одноосібним автором проекту Закону 6422-1 “Про внесення змін до ЗУ “Про митний тариф”, яким пропонується підвищення мита на ввезення добрив із РФ. Жоден із них не став чинним актом. Мажоритарник також подав шістнадцять депутатських запитів, вісім з яких разом із іншими депутатами. Чверть від усіх запитів стосувались безпосередньо питань його округу.  Жодного разу не виступав на засіданнях.

Член депутатської групи “Партія “Відродження” Володимир Зубик (ОВО 195), згідно з даними електронної реєстрації, пропустив лиш одне засідання Парламенту, проте письмова реєстрація свідчить, що він пропустив більше половини засідань: 36 із 65. За всю сесію став співавтором двох законопроектів, які наразі ще не стали чинними актами. За весь час роботи скликання став співавтором одного запиту та жодного разу не виступав.

Його колега по депутатській групі Геннадій Бобов (ОВО 196), згідно з даними електронної реєстрації, пропустив 8 засідань Верховної Ради. А от письмова реєстрація показує, що він був присутнім лиш на одинадцяти. Зареєстрував у співавторстві два законопроекти та проект постанови. Автор проекту Закону 6397 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення покарання за деякі злочини проти осіб похилого віку” та проекту Закону 6398 “Про внесення змін до статті 67 Кримінального кодексу України щодо встановлення обставиною, яка обтяжує покарання, вчинення злочину щодо особи визнаної інвалідом”. Жоден із них ще не став чинним актом. Також Геннадій Бобов співавтор двох запитів, один з яких (“Щодо відповіності керівника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області займаній посаді”) стосується питань округу. В Раді не виступав.

Владислав Голуб (ОВО 197), котрий вийшов із фракції БПП у квітні цього року, згідно з даними електронної реєстрації  був присутнім на 55 із 65 засідань Верховної Ради. Згідно з письмовою реєстрацією, пропустив п’ять засідань, три з яких у зв’язку з відрядженням. Зареєстрував у співавторстві 12 законопроектів. Жоден з них поки не став чинним актом. Також став співавтором двох та автором одного запиту, котрий стосувався питань округу, а саме щодо надання інформації та документації відносно реконструкції колектора в місті Золотоноша. 16 разів виступав у Раді з місця та 2 рази з трибуни.

Член фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Сергій Рудик (ОВО 198) пропустив, як показує реєстрація за допомогою електронної системи, 43 засідання Парламенту. Згідно з письмовою реєстрацією, він пропустив п’ять засідань, три з яких у зв’язку із відрядженням. Зареєстрував у співавторстві з іншими депутатами 15 законопроектів та один проект постанови. Одноосібний автор трьох законопроектів, зокрема  проекту Закону 6147 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за незаконне переміщення товарів через лінію зіткнення”. Жоден із зареєстрованих законопроектів ще не став чинним актом. Також Сергій Рудик подав сімнадцять депутатських запитів, три з яких у співавторстві. Більшість із них стосуються питань округу. Один раз виступав у Раді з трибуни та один раз із місця.

Член депутатської групи “Партія “Відродження” Валентин Ничипоренко (ОВО 199) пропустив, згідно з даними електронної реєстрації, п’ять засідань Парламенту. Згідно письмової – сімнадцять, шість з яких через хворобу. У співавторстві з іншими депутатами зареєстрував три законопроекти та один проект постанови. Чинними вони наразі ще не стали. Депутат також подав сім запитів, два з яких у співавторстві. За винятком одного, всі вони стосуються питань на окрузі. Один раз виступав у Раді з місця.

Ще один представник партії “Відродження” Антон Яценко (ОВО 200) пропустив, згідно з даними електронної реєстрації, дванадцять засідань Верховної Ради. Згідно письмової – одинадцять. Зареєстрував у співавторстві з колегами дев’ять законопроектів. Ще два, а саме проект  Закону 6151  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злочини вчинені проти статевої свободи та недоторканості малолітнього (малолітньої) та  проект Закону 6524 про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо збільшення норм безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства) зареєстрував як одноосібний автор. Чинним поки жоден не став. Антон Яценко подав шість депутатських запитів, п’ять з яких у співавторстві. Жоден з них не стосувався проблем округу. Виступав вісімнадцять разів з місця та одинадцять разів з трибуни Верховної Ради.

31 07 2017 Rezultaty roboty cherkaskykh mazhorytarnykiv u VR za shostu sesiyu vosmoho sklykannya

Більше інформації про роботу Верховної Ради можна знайти на сайті Рада ОПОРА. А подивитись, як депутати голосують за важливі питання можна за допомогою сервісу Вони голосують для тебе.

За коментарями звертайтеся:

Захар Колісніченко, громадський консультант ОПОРИ в Черкаській області

тел.: 0934212840

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково: У 2017 році у 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів для моніторингу відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.