Новини
Миколаївщина: З початку каденції депутати-«мажоритарники» зареєстрували 124 законопроекти
Народні депутати України, обрані до Верховної Ради по одномандатним округам Миколаївської області, з початку свої каденції до 17 лютого 2016 року зареєстрували 124 законопроектів, зробили 47 депутатських запитів та 14 разів виступили на пленарних засіданнях парламенту.
Хоча і кількісний показник поданих законопроектів не може свідчити про ефективність роботи нардепів, але законодавча активність свідчить про професійну спрямованість депутата.
Так, найбільшу кількість законопроектів зареєстрували народні депутати Андрій Вадатурський (округ №130) та Олександр Жолобецький (округ №129) – 36 та 31 відповідно.
Більшість законопроектів подано у співавторстві з іншими депутатами. Найбільше власних законопроектів підготував Андрій Вадатурський – 7. Жодного власного законопроекту не запропонували Олександр Лівік (округ №131) та Борис Козир (округ №127) – усі їх законопроекти подані у співавторстві.
Проаналізувавши депутатські запити можна визначити, що найбільшу кількість разів Миколаївські мажоритарними звертались до керівників міністерств та відомств України, а саме 30 разів. Жодного разу нардепи не звертались до Президента України або керівникам комітетів ВР. Найбільшу кількість депутатських запитів подав Андрій Вадатурський (17), найменше Аркадій Корнацький (1).
Слід зазначити, що згідно письмової реєстрації на пленарних засіданнях Верховної Ради найбільш дисциплінованим є Артем Ільюк, який не пропустив жодного засідання, а найменше - Аркадій Корнацький.
Довідково:
У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.