Новини

Підсумки 2017: ТОП-5 форм звітування від волинських нардепів

Завершення календарного року - привід підвести підсумки річної роботи. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала форми звітування, які найчастіше використовували у своїй роботі народні депутати, що представляють Волинську область у парламенті, - Ігор Гузь, Сергій Мартиняк, Степан Івахів, Ігор Лапін та Ірина Констанкевич.

Фейсбук та сайт

Найпоширенішою формою звітування волинських мажоритарників про свою діяльність в Раді та в окрузі є використання мережі Фейсбук. Таку форму звітування використовують четверо з п’яти народних депутатів з Волині.

На своїх офіційних сторінках у Фейсбуці нардепи Ігор Гузь, Ігор Лапін, Степан Івахів та Ірина Констанкевич протягом 2017 р. інформували виборців про свою роботу у парламенті:

повідомляли про результати розгляду важливих для області законопроектів;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 1

розміщували подані ними законопроекти

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 2

та депутатські запити;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 3

поширювали відеозаписи власних виступів у парламенті;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 4

розповідали про свою міжнародну діяльність тощо.

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 5

Водночас, у такий спосіб нардепи Ігор Гузь, Степан Івахів, Ігор Лапін та Ірина Констанкевич  звітують перед виборцями і про свою активність у окрузі. Зокрема, у Фейсбуці народні обранці періодично публікують звіти за результатами:

проведених зустрічей з виборцями;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 6

прийомів громадян;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 7

участі у роботі органів місцевого самоврядування;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 8

вирішення виявлених проблем в окрузі.

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 9

Троє з п’яти волинських нардепів-мажоритарників для інформування виборців про свою діяльність використовують власні офіційні сайти. Зокрема, це ігор Гузь, Ігор Лапін та Ірина Констанкевич.

Окрім звітування про уже перелічені напрямки роботи, на офіціних сайтах нардепів також систематично розміщується інформація про успіхи у роботі волинських обранців щодо:

реформаторської діяльності;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 10

виконання передвиборних обіцянок;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 11

та активності у виборчому окрузі.

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 12

Зустрічі з виборцями

Другою найпопулярнішою формою звітування перед виборцями у волинських мажоритарників є проведення особистих зустрічей з виборцями. Таку форму звітування використовують нардепи найчастіше у дні, визначені календарним планом Верховної Ради України для роботи в окрузі чи у вихідні дні.

Під час зустрічей народні депутати розповідають виборцям про напрямки своєї роботи в парламенті, успіхи та невдачі щодо вирішення нагальних проблем не лише в окрузі чи області, але і в конкретних населених пунктах, результати розгляду звернень, з якими звертались виборці до народних депутатів.

Під час таких зустрічей народні депутати також часто звітують перед виборцями про субвенції, які вдалось залучити з державного бюджету на потреби округу, куди їх планується спрямувати чи як їх уже освоєно:

на встановлення вікон та санвузлів у школах Прибужжя;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 13

на добудову школи № 27 у Луцьку;

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 14

чи на соціально економічний розвиток.

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 15

Ефіри на телебаченні

Раз чи двічі на місяць народні депутати України Ігор Гузь, Ігор Лапін та Ірина Констанкевич виористовують для звітування безкоштовний ефірний час на обласному телеканалі «Нова Волинь». Зокрема, народні депутати беруть участь у двадцятихвилинній передачі «Ми Вас обирали», під час якої звітують перед виборцями про вирішення важливих проблем у своїх виборчих округах чи загалом в області.

Програми та публічні заходи

Троє волинських мажоритарників з періодичністю раз на місяць чи раз на кілька місяців використовують також інші публічні заходи для звітування про свою роботу.

Для прикладу, народний депутат Ігор Гузь наприкінці 2017 р. рамках Програми РАДА відзвітував про ключові результати діяльності в окрузі та парламенті в с. Литовеж Іваничівського району (виборчий округ № 19, який представляє нардеп у Раді).

Народний депутат Ігор Лапін у липні 2017 р. відзвітував перед виборцями виборчого округу № 22, який він представляє в парламенті, використовуючи форму, запропоновану в рамках ініціативи VoxUkraine.

Натомість, народний депутат Ірина Констанкевич, яка представляє 23-й виборчий округ, протягом жовтня 2017 р. провела публічні звіти у чотирьох районних центрах свого округу.

Друкований звіт

Переважно один раз чи двічі на рік окремі народні депутати з Волині готують друковані звіти у формі листівок чи газет, де розміщують інформацію про свою діяльність за тривалий період своєї роботи в Раді та окрузі. Зокрема, друковані звіти, які так само можна знайти і в електронному варіанті, поширювали у 2017 р. нардепи Ігор Гузь та Ірина Констанкевич.

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 16

28 12 2017 Volyn pidsumky roku zvituvannia 17

У результаті проведеного моніторингу також було виявлено такі основні тенденції підзвітності волинських парламентарів у 2017 р.:

  1. Не усі народні депутати, які представляють Волинську область в парламенті, є підзвітними.
  2. Для звітування перед виборцями волинські мажоритарники використовують найрізноманітніші форми, зокрема: свої офіційні сайти та соціальні мережі, зустрічі з виборцями, ефіри на телебаченні, різноманітні програми та публічні заходи, друковані форми тощо.
  3. Найпопулярнішою формою звітування волинських парламентарів є використання соціальних мереж, зокрема, мережі Фейсбук.

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

За коментарями звертайтеся:

Катерина Шарпата, громадський консультант ОПОРИ у Волинській області

тел.: 098 278 82 90

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково: У 2017 році у 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів для моніторингу відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.