Новини

Лише 8% зареєстрованих прикарпатськими мажоритарниками законотворчих ініціатив набули чинності

Протягом перших двох років роботи Верховної Ради України восьмого скликання народні депутати, що були обрані в одномандатних округах Івано-Франківської області, 433 рази виступали ініціаторами проектів законотворчих ініціатив. Найбільше уваги впродовж цього терміну законотворці приділяли питанням економічної політики, виступивши 170 разів авторами відповідних законотворчих ініціативи. Серед пріоритетних тем у законотворчості прикарпатських мажоритарників також є галузевий розвиток – 123 рази депутати були ініціаторами відповідних законотворчих ініціатив.  35 разів депутати виступали ініціаторами законотворчих ініціатив, що стосуються державного будівництва, 39 разів були ініціаторами законотворчих ініціатив у сфері правової політики і 26 ініціювали законотворчі ініціативи у сфері соціальної політики.Іншим сферам прикарпатські парламентарі приділяли менше уваги. Найменше уваги депутати приділяли питанням двосторонніх міжнародних угод – 2 законотворчі ініціативи,  та питанням заяв і звернень ВРУ і установчих повноважень, зареєструвавши по одній законотворчій ініціативі.

З низки законотворчих ініціатив, зареєстрованих парламентарями, які були обрані до Верховної Ради України у одномандатних виборчих округах Івано-Франківської області, лише 8% отримали підтримку у Раді та набули чинності. Найбільше чинних законотворчих ініціатив у заліку Анатолія Диріва – 10. З них 7 постанов (5 постанов стосуються процедури розгляду законопроектів) та 3 закони. Юрій Дерев’янко є співавтором 6-ти законопроектів, що набули чинності, та 3-х постанов. Михайло Довбенко є співавтором 7 законотворчих ініціатив, що набули чинності – 4 постанови (1 постанова стосується процедури розгляду законопроектів ) та 3 закони. Юрій Соловей — автор 2-х постанов, які стосуються процедури розгляду законопроектів, та співавтор 4 законів. У заліку Олександра Шевченка 2 законопроекти, зареєстровані в співавторстві, що набули чинності і стали законодавчими актами. Найменше чинних законотворчих законодавчих актів у заліку Юрія Тимошенка – 1 закон, поданий у співавторстві.

 

За коментарями звертайтеся:

Іван Маруняк, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області

тел.: 063 628 67 68

email:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні (у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.