Новини
Пішохідний перехід на Словаччину, гроші на дороги, функції Нацбанку –над цим закарпатські мажоритарники працювали у жовтні
Троє закарпатських депутатів-мажоритарників у жовтні долучилися до реєстрації п’ятьох законопроектів, подали 7 запитів. Найбільша кількість законопроектів у депутата від Ужгородського округу Роберта Горвата – він серед ініціаторів п’ятьох документів. Трьох мажоритарників – Роберта Горвата, Василя Петьовку та Івана Балогу, – об’єднала тема змін до Конституції щодо ролі Нацбанку – вони серед ініціаторів відповідного законопроекту. Більшість поданих запитів стосуються безпосередньо справ у виборчих округах – відкриття пішохідного переходу з Ужгорода на Словаччину, виділення грошей на ремонт доріг та на будівництво лікарні.
Роберт Горват (округ №68, центр – Ужгород, фракція «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА») у жовтні був серед ініціаторів п’яти законопроектів.
Один із них стосується експерименту, згідно з яким при перевиконанні доходів регіональних митниць половина з цієї суми спрямовується на ремонт доріг. Від цього, йдеться у пояснювальній записці, на поточний ремонт доріг спрямовано уже більше 1,4 млрд грн. Наразі експеримент діє у п’ятьох регіонах і він закінчується у новому році. Тож нардепи пропонують, по-перше, продовжити експеримент до 2018 року, по-друге – включити до нього митниці на Івано-Франківщині та Закарпатті.
Три законопроекти стосуються теми сільського господарства і податків. В одному пропонується запровадити мінімальне податкове соціальне зобов'язання. Об’єктом оподаткування стануть сільськогосподарські угіддя, а його ставка становитиме 1% нормативної грошової оцінки земель гектара сільськогосподарських угідь. Платниками будуть фізичні та юридичні особи – власники або ж орендарі земельних ділянок.
В інших документах пропонується внести зміни до Бюджетного та Митного кодексів України, аби запровадити податок – аграрно-сировинний збір. Гроші від нього використовуватимуться на державну підтримку тваринництва. Платниками цього податку будуть ті, хто експортують агропродукцію закордон.
Останній законопроект, серед ініціаторів якого є мажоритарник з Ужгорода, стосується Національного банку України і змін до Конституції. У пояснювальній записці йдеться, що згідно зі статтею 99 головного закону країни межа відповідальності НБУ полягає в забезпеченні стабільності національної грошової одиниці. Автори проекту вважають цього недостатнім і пропонують статтю 99 Конституції викласти у такій редакції: «Грошовою одиницею України є гривня. Центральний банк держави – Національний банк України розробляє та проводить грошово-кредитну політику, спрямовану на реалізацію потенціалу довгострокового економічного зростання країни, забезпечення цінової і курсової стабільності грошової одиниці, помірного рівня довгострокових відсоткових ставок та сприяння максимальній зайнятості населення».
У своєму депутатському запиті Роберт Горват просить Державну фіскальну службу відновити пішохідний і велосипедний прохід на кордоні зі Словаччиною у пункті «Ужгород-Вишнє-Нємєцке», де сьогодні, як відомо, можливий перетин кордону лише на автомобілі.
В інших двох запитах нардеп звернувся до міністра інфраструктури щодо теми діяльності органів із сертифікації транспорту та до віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – щодо гармонізації українських екологічних вимог до автівок із європейськими стандартами.
Василь Петьовка (округ №72, центр – Тячів, позафракційний, група «Воля народу») у жовтні долучився як співініціатор до законопроекту згадуваних змін статті 99 Конституції України щодо удосконалення конституційної функції Національного банку України.
Також нардеп подав три запити, усі стосувалися справ Закарпатської області. Нардеп просив прем’єр-міністра виділити гроші на завершення будівництва дільничної лікарні у селі Угля Тячівського району. В іншому запиті депутат також просить від прем’єр-міністра виділення грошей – на ремонт об’їзної дороги Мукачева. А в третьому запиті Василь Петьовка звертається вже до генерального прокурора – інформує про підробку документів та незаконне привласнення землі у селі Подішор у Тячівському районі.
Іван Балога (округ №73, центр – Виноградів, позафракційний) у жовтні також звернувся до прем’єр-міністра – з пропозицією виділити гроші для завершення будівництва об’їзної дороги навколо міста Берегова та села Астей до міжнародного пункту пропуску «Лужанка».
Щодо законотворчості, то нардеп також став співініатором зміни статті 99 Конституції України щодо ролі Національного банку.
Депутати-мажоритарники Віктор Балога (округ №69, центр – Мукачево, позафракційний), Михайло Ланьо (округ №70, центр – Свалява, позафракційний, член групи «Партія Відродження»); Павло Балога (округ №71, центр – Хуст, позафракційний) у жовтні не подавали запитів та не долучалися до зареєстрованих законопроектів як ініціатори.
Детальніше про роботу парламентарів дивіться на платформі rada.oporaua.org .
За коментарями звертайтеся:
Довідково:
У 2016 році по всій Україні –(у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.