Депутати-мажоритарники від Луганщини зареєстрували 94 законопроекти за 7 місяців 2016 року
Громадянська мережа ОПОРА в рамках проекту «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» проаналізувала законотворчу діяльність за 2016 рік 4 депутатів Верховної Ради України від Луганської області, діяльність яких підлягає моніторингу.
Чотири народних депутати, яких було обрано до українського парламенту в одномандатних виборчих округах Луганської області, з січня по липень 2016 року зареєстрували 94 законопроекти і постанови.
Усі законодавчі акти розроблялись у співавторстві з іншими депутатами Верховної Ради України.
Найбільш активним законотворцем був Віталій Курило, член депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», який розробив у співавторстві з іншими депутатами 42 законопроекти та постанови, 13 з яких стосуються до відання Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, членом якого він є.
Сергій Дунаєв (член фракції партії «Опозиційний блок»), яким було подано 36 законопроектів та постанов, розроблених у співавторстві з іншими нардепами. У той же час жоден з цих законопроектів не був розроблений у комітеті Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, до складу якого входить народний обранець.
Юлій Іоффе, фракція партії «Опозиційний блок», за 7 місяців 2016 року розробив 11 законопроектів, усі у співавторстві. Один з цих законопроектів стосується відання Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, членом якого він є.
Євгеном Бакуліним, членом фракції партії «Опозиційний блок» у період з січня по липень 2016 року було подано 5 законопроектів, один з яких стосується відання Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, членом якого він є.
Відповідно до Закону України “Про комітети Верховної Ради України” комітет – це орган Верховної Ради, який утворюється з числа депутатів для здійснення за окремими напрямами законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до повноважень Верховної Ради України, виконання контрольних функцій.