ОПОРА презентувала перші результати дослідження щодо роботи закарпатських депутатів

ОПОРА презентувала перші результати дослідження щодо роботи закарпатських депутатів

Учора, 26 квітня, Громадянська мережа ОПОРА презентувала в Ужгороді результати дослідження «Громада і мажоритарники: пошук шляхів для плідної взаємодії». Захід пройшов у форматі публічної дискусії, на яку було запрошено журналістів, активістів, експертів та самих народних обранців.  

Участь у заході взяв представник фракції «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА» Роберт Горват, який обраний до Верховної Ради від округу №68 (Ужгород та Ужгородський район).

Як розповів громадський консультант ОПОРИ у Закарпатській області Святослав Бабіля, протягом кількох місяців активісти моніторили діяльність парламентарів у 105 округах України. Відтак представники ОПОРИ ретельно слідкували за законодавчою роботою народних обранців та їх діяльністю у виборчих округах.

Відповідно до рейтингу ОПОРИ  найкраще в  лютому березні працював Роберт Горват, який розмістився на 58 місці рейтингу із 105 депутатів. Найменш ефективно – Павло Балога, який є 103 з 105.

Згідно з результатами дослідження, за лютий-березень 2016 року закарпатські мажоритарники подали тільки 6 законопроектів, з яких лише один стосується проблем регіону. Також вони зареєстрували 4 проекти постанов та подали 12 депутатських запитів, з яких 10 стосувалися Закарпаття.

Депутати Віктор Балога, Михайло Ланьо, Павло Балога не подали жодного депутатського запиту.  Депутати Павло Балога та Василь Петьовка у лютому-березні не реєстрували жодного законопроекту.

Характерним є те, що особиста робота депутатів в округах майже відсутня. Слід зазначити, що приймальні 3 з 6 народних депутатів працюють досить якісно, самі народні обранці майже не проводили прийомів громадян, не брали участі в публічних заходах в своїх округах, не відвідували сесій органів місцевого самоврядування. 

Під час презентації у малій залі вченої ради УжНУ Святослав Бабіля також продемонстрував, як саме проводився моніторинг. За його словами, подібні заходи проводяться заради налагодження взаємодії між громадами та депутатами. «Нам слід налагодити комунікацію між народними обранцями та виборцями, оскільки це питання не лише якості прийнятих рішень, а і довіри до держави в цілому. Нашою метою є порівняти роботу депутатів-мажоритарників у різних регіонах країни і запровадити найкращі практики і стандарти для ефективної роботи у всіх округах», - наголосив Святослав Бабіля.

Після обміну присутніх думками, в залі виникла дискусія з народним депутатом Робертом Горватом стосовно роботи парламенту, взаємодії нардепів-мажоритарників з місцевими органами самоврядування та пошуку покращення комунікації між обранцями та громадою.

Детально про роботу парламенту – читайте на ресурсі rada.oporaua.org , про діяльність закарпатських мажоритарників – у відповідному розділі.

Про те, за які законопроекти віддають голоси парламентарі, можна ознайомитися на платформі «Вони голосують за тебе».

 

За коментарями звертайтеся:
Святослав Бабіля, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел. +38 050 100 24 69 , email – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.