Чи голосують депутати мажоритарники Житомирщини «проти своїх фракцій»
Громадянська мережа ОПОРА дослідила, чи голосують шість житомирських народних депутатів, яких було обрано до Верховної Ради України у одномандатних виборчих округах, проти своїх фракцій.
Голосування «проти своєї фракції» - це коли депутат голосує не так, як більшість фракції/групи, до якої входить. Наприклад, за умови, коли більше 50% членів фракції проголосували «так» щодо певного законопроекту, голосування окремого депутата «ні», «утримався» або «не голосував» вважається голосуванням «проти фракції». Отож, найчастіше «проти фракції» голосував Володимир Литвин (депутатська група «Воля народу») – 40% випадків.
Другий показник «неслухняності» – у Віктора Развадовського (члена депутатської групи «Воля народу») – 32% випадків.
У Борислава Розенблата (фракція БПП) таких випадків 16%.
Член депутатської фракції «Народний фронт» Павло Дзюблик голосував проти своєї фракції 13% з 100 від загальної кількості голосувань під час пленарних засідань.
Олександр Ревега (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка») проти фракції голосував у 10% випадків.
Володимиром Арешонковим, найменше разів було проголосовано проти фракції партії «Блок Петра Порошенка», цей показник склав 7,8 % .
Довідково:
У 2016 році по всій Україні (у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.