Як мажоритарники Києва користувались правом депутатського запиту у 2016 році?
З початку 2016 року депутати-мажоритарники Києва подали 73 запити. Найбільша кількість з них була ініційована Юрієм Левченком та Андрієм Іллєнком.
У січні та лютому депутати, що були обрані в одномандатних округах столиці, 73 рази користувалися своїм правом запиту. Переважна більшість запитів була адресована місцевим органам влади і управління – 43, набагато менше Кабінету Міністрів України – 19. Ще менше народні обранці звертались до керівників міністерств та відомств України – 7 разів. І лише 4 запити були адресовані Генеральному прокурору України.
Серед лідерів за кількістю запитів можна відзначити Юрія Левченка та Андрія Іллєнка, які подали 32 та 18 запитів відповідно. Натомість Андрій Білецький, Вячеслав Константіновський та Леонід Ємець у 2016 році поки жодного разу не скористались такого роду депутатським повноваженням.
Варто відзначити, що за перший рік роботи Верховної Ради України було оголошено 4576 запитів народних обранців. З них 337 ініційовані безпосереднього депутатами-мажоритарниками Києва. Найбільша кількість запитів належала авторству Андрія Іллєнка (157 запитів, для порівняння – уся фракція ВО «Батьківщина» також надіслала 157 запитів). Активно механізмом депутатського запиту користувалися Юрій Левченко, який здійснив 70 запитів, Олександр Супруненко – 32 запити, Віталій Сташук – 22 запити та Леонід Ємець, що за період роботи Парламенту подав 19 запитів. Решта депутатів столиці не надто активно користувалися своїм правом запиту, підготувавши від 1 до 13 запитів, при чому народний депутат Євген Рибчинський використовував такого роду депутатське повноваження лише раз.
Переважна кількість запитів першого року роботи депутатів-мажоритарників Києва у парламенті була адресована місцевим органам влади і управління – 43,62 %, трохи менше керівникам міністерств і відомств України – 33,23 %. Не часто народні обранці зверталися до Кабінету Міністрів України та Генерального прокурора України – 12,17 % та 8,9 % від загальної кількості запитів відповідно. Депутати жодного разу депутати не зверталися до Президента України Петра Порошенка, по одному разу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем'якіна і п’ять разів до Голови ВРУ Володимира Гройсмана.
До відома: депутатський запит - вимога дати офіційну відповідь з певних питань, адресована до органів державної влади чи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ чи організацій. Запит має бути підтриманий як мінімум 90-ма депутатами ВРУ.
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
Довідково:
У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.