Запити мажорирників Львівщини на вирішення проблем округів
Для того, щоб перевірити використання депутатами-мажоритарниками Львівщини інструмент депутатського запиту у вирішенні проблем округу Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала їхній зміст за період усієї каденції ВРУ. Основну увагу було зосереджено на чотирьох депутатах – Оксані Юринець, Ярославі Дубневичу, Олегу Мусію та Ірині Подоляк, в яких реалізовується інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа.
За період усієї каденції Верховної Ради VIII скликання 12 львівських мажоритарників подали 433 депутатські запити. Найактивніше цей інструмент використовував Дмитро Добродомов, який скерував 74 запити, а також Ярослав Дубневич – 66, Тарас Батенко – 54 і Володимир Парасюк – 52. Значно менше ним користався Богдан Дубневич – 34, Михайло Бондар – 30, Олег Мусій - 28, Оксана Юринець - 23, Андрій Кіт – 20, Богдан Матківський – 19, Андрій Лопушанський – 19 та Ірина Подоляк – 14.
Половина усіх запитів депутати скерували керівникам міністерств і відомств – 223 запити, далі Кабінету Міністрів України – 89, генеральному прокурору – 59, місцевим органам влади і управління – 54, і найменше голові ВРУ – 7 і президенту – 1.
Більш детально було проаналізовано депутатські запити Ярослава Дубневича, Олега Мусія, Оксани Юринець та Ірини Подоляк на предмет вирішення проблем округу та області. Сумарно вони підготували 131 запит, половину з яких припадає на Ярослава Дубневича. В цілому на вирішення проблем своїх округів було скеровано 12 запитів, переважна більшість яких була підготовлена індивідуально. Олег Мусій скерував п’ять запитів, з метою клопотання вирішення проблемних питань вугільної промисловості Львівської області, вирішення питання продовження роботи шахти «Зарічна» ДП «Львіввугілля», вжиття заходів щодо попередження техногенної катастрофи у с.Городище Сокальського району, дотримання законності при реорганізації центру поштового зв’язку № 7 у м.Червоноград, внесення відомостей у ЄРДР відносно Острівського сільського голови Сокальського району. Чотири запити підготував Ярослав Дубневич для вирішення питання покращення економічного стану КП «Городоцьке каналізаційно-водопровідне господарство», виділення коштів з бюджету для завершення робіт на об’єктах захисту від паводків у Самбірському районі, встановлення обладнання для виготовлення біометричних паспортів у Городоцькому і Самбірському районах, передача на баланс Мостиської міської ради приміщення Львівської залізниці. Ірина Подолець скерувала два запити з метою припинення дій ДТГО «Львівська залізниця» щодо вилучення земельних ділянок у смт.Брюховичі та впровадження швидкісного руху пасажирських поїздів за напрямком Харків – Львів. Крім цього спільно з Оксаною Юринець вона скерувала запит щодо скоєння кримінального порушення стосовно майна активістки Юлії Лацик, що був єдиним запитом члена фракції БПП у межах проблем округу.
Разом з тим четверо львівських мажоритарників підготували 8 колективних депутатських запитів, які спрямовані для вирішення питань Львівської області. Найбільше депутатів об’єдналося довкола проблеми створення окремої бюджетної програми для реставрації будівлі Національного театру імені Марії Заньковецької, виділення додаткової освітньої субвенції для закладів освіти області та відзначення на державному рівні 90-річчя від народження Бориса Возницького. Дещо менше отримало підтримку питання внесення змін до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення у зв’язку із ситуацією, що склалася у Львівській області, вжиття заходів щодо техногенна катастрофа з витоком гудронів на Грибовецькому сміттєзвалищі, розтрати коштів керівництвом «Міжнародний аеропорт «Львів», недопущення відміни потяга поїзда № 142/141 і повернення плеча обслуговування поїзда № 142/141 в депо «Львів-Захід». Крім цього Ярослав Дубневич скерував ще 6 індивідуальних запитів з реагування на проблеми області, серед яких надання соціальних пільг учасникам АТО мешканцям Львівської області, земельної ділянки, житлом інваліда війни та учасників бойових дій, віднесення до переліку міжнародних автомобільних доріг ділянку від м.Жовква до пункту перепуску «Угринів - Долгобичув», погашення заборгованості підприємства «Львівські авіалінії», недопущення знищення ТОВ «Універсальна бурова техніка», недопущення закриття цілодобової аптеки у м.Миколаїв Львівської області і врегулювання ситуації з регулярними перевезеннями у Львівській області та звучання російськомовної музики у громадському транспорті.
В цілому львівські мажоритарними не надто активно використовують інструмент депутатського запиту для вирішення проблем загальних округу та проблем окремих виборців. 83% депутатських запитів, скеровані Ярославом Дубневичем, Олегом Мусієм, Іриною Подоляк та Оксаною Юринець, були розглянуті відповідними органами, проте не усі отримали достатнє та необхідне реагування.
Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
Довідково:
У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.