З парламентами яких країн співпрацюють донецькі мажоритарники
Окрім загальновідомих форм роботи у Верховній Раді України, депутати здійснюють також і діяльність по встановленню зв’язків з парламентами інших країн. Громадянська мережа ОПОРА дослідила географію міжпарламентських відносин донецьких мажоритарників.
Депутатські групи з міжпарламентських зв’язків утворюються шляхом добровільного об'єднання народних депутатів, діяльність цих груп регламентується Положенням "Про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з іноземними державами". Їхніми основними цілями та завданнями є: участь в організації і координації двостороннього міжпарламентського співробітництва, сприяння співробітництву парламентських комітетів, комісій, співпраця з відповідними дипломатичними представництвами в Україні та за кордоном, утворення, при необхідності, міжпарламентських об'єднань, двосторонніх експертних груп з метою розробки проектів законодавчих актів, аналіз розвитку міжпарламентських відносин тощо.
Офіційний сайт Верховної Ради України надає відомості про 106 таких об’єднань. Найпопулярнішими країнами для співпраці серед українських парламентарів є США (у групі 139 членів), Китай (90), та Німеччина (89), а з деякими (Росія, Венесуела, Уругвай, Ліхтенштейн) «дружити» не хоче ніхто.
Серед донецьких мажоритарників лише Ігор Шкіря оминув своєю увагою подібні групи.
Юхим Звягільський та Сергій Матвієнков належать лише до однієї - з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою.
До складу 2 груп входять Денис Омельянович (Китай, Словакія) та Сергій Сажко (Китай, Швейцарія).
Сергій Клюєв є членом 4 об’єднань, він контактує з парламентарями США, Китаю, Австрії та Конго.
Народні обранці, що належать до 7 депутатських груп з міжпарламентських зв’язків- Максим Єфімов (Казахстан, Фінляндія, Японія, Литва ,Німеччина, Китай, Туреччина), Олег Недава (Данія, ОАЕ, Китай, Болгарія, Конго, Фінляндія, Франція) та Дмитро Лубінець (Куба, Чилі, Польща, Грузія, США, Греція, Австралія).
У вищезгаданому Положенні "Про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з іноземними державами" прописано, що народний депутат може входити до складу не більше семи груп, але ця норма не обмежує бажання парламентарів розвивати міжнародні відносини. Троє донецьких мажоритарників належать до складу 8 груп. Це Юрій Солод, до сфери інтересів якого входять парламенти Бразилії, Великобританії, США, Франції, Туреччини, Німеччини, Китаю, Польщі, Євгеній Гєллєр (Південна Корея, Кіпр, США, Німеччина, Китай, Франція, Швейцарія, Ізраїль) та Сергій Тарута, що є керівником групи з міжпарламентських зв’язків з Німеччиною, заступником керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджаном, а також членом груп по співпраці з парламентами Польщі, Франції, Катару, Південної Кореї, Угорщини та Японії.
Найпопулярнішою країною для розвитку міжпарламентських відносин серед мажоритарників Донеччини є Китайська Народна Республіка, 9 з 12 народних обранців належать до відповідної групи.
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
Довідково:
У 2016 році по всій Україні (у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.