Які передвиборчі обіцянки знайшли відображення у запитах одеських мажоритарників

Сприяти виконанню своїх передвиборчих програм народні депутати можуть, окрім законотворчої діяльності, використовуючи своє право подання депутатських запитів до органів влади, місцевого самоврядування, керівників підприємств, організація та установ, незалежно від їх форми власності. Пропонуємо звернути увагу на те, чи знайшли відображення в поданні запитів народних обранців Одещини їх передвиборчі програми.

В цьому напрямку й досі не проявили себе одразу 6 з 11 одеських мажоритарників. Нардепи Василь Гуляєв (ВО 140), Віталій Барвіненко (ВО 141) та Леонід Клімов (ВО 137), Олександр Пресман (ВО 139),  які входять до депутатської групи “Партія “Відродження”, а також член депутатської фракції “Блок Петра Порошенка” Дмитро Голубов та депутатської групи “Воля народу” Іван Фурсін (ВО 138) не подавали таких запитів, які можна співвідносити з їх передвиборчими програмами.

Едуард Матвійчук

Позафракційний Едуард Матвійчук (ВО 133) подав запити які співвідносяться з трьома пунктами його передвиборчої програми з семи. Так, запити наржепа до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Одеської ОДА, Одеської міської ради, Публічного акціонерного товариства “Одесаобленерго” щодо забезпечення комплексного ремонту покрівлі та облаштування освітлення поверхових площадок і міжповерхових сходів багатоквартирного будинку відповідають обіцянці щодо «нормального освітлення». В той самий час, зазначений запит Едурада Матвійчука стосується проблеми жителів лише однієї одеської багатоповерхівки та не передбачає комплексного вирішення проблеми освітлення в його виборчому окрузі.

Опікується в своїх запитах Едуард Матвійчук й проблемою дорожнього покриття, що в передвиборчій програмі народного депутата відображено як обіцянка «нормальні дороги». З цього приводу народний депутат подав запит до Кабінету Міністрів щодо облаштування міжквартального проїзду та тротуару навколо 4-х житлових будинків в своєму виборчому окрузі. Втім, аналогічно з попереднім, цей запит також не передбачає комплексного підходу до проблеми.  Також в контексті ремонту доріг народний депутат подав ще декілька запитів: до Кабінету Міністрі, Одеської ОДА, Одеської міської ради, Служби автодоріг в Одеській області стосовно ремонту під’їздної дороги до Одеського обласного лікувально-фізкультурного диспансеру; до Кабінету Міністрів, Одеської ОДА та Служби автодоріг в Одеській області з приводу капітального ремонту автодороги Старі Шомполи-Комінтерновське-Кордон-Пшоняне; до Кабінету Міністрів, Міністерства інфраструктури та Державного агентства автодоріг стосовно будівництва та реконструкції доріг Мукачево-Львів, Татарів-Кам'янець-Подільский, Стрий-Мамалига.

Насамкінець проблема якості медичних послуг, яка в передвиборчій програмі Едуарда Матвійчука відображена як “Сучасне медичне обслуговування”, співвідноситься із запитом народного депутата до профільного комітету Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерство фінансів, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство фінансів, Одеську ОДА та в Одеську міську раду з приводу необхідності планування придбання сучасної стаціонарної ангіографічної установки для Військово-медичного центру Південного регіону.

Генадій Чекіта

Член депутатської групи “Блок Петра Порошенка” Генадій Чекіта (ВО 134) у своїй парламентській діяльності подав запит, що співвідноситься з 1 з 16 пунктів його передвиборчої програми. Запит до Міністерства аграрної політики та продовольства України стосовно запобігання корупційним схемам на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до Управління Мінаграрполітики України можна розглядати у співвідношенні до пункту програми “кожен чиновник та політик несе персональну відповідальність за прийняті рішення”.

Сергій Ківалов

Позафракційний Сергій Ківалов (В.О. 135) під час поточної каденції подав запити, що співвідносяться з 2 з 22 пунктів його передвиборчої програми. Так, обіцянка забезпечення захисту моряків-одеситів, що працюють під юрисдикцією іноземних держав, відповідає запиту до Міністерства закордонних справ з приводу необхідності вжиття заходів щодо звільнення українських моряків, які є членами одного з затриманих суден у Гвінеї.  З обіцянкою щодо контролю за збереженням історичного центру міста Одеси співвідноситься запит до Кабінету Міністрів України стосовно реконструкції історичної частини міста та збереження архітектурних пам’яток.

Антон Кіссе

Член депутатської групи “Партія “Відродження” Антон Кіссе (ВО 142) у своїй діяльності звернувся з запитами, що опосередковано чи напряму співвідносяться з 2 пунктами його передвиборчої програми. По-перше, було подано запити до Кабінету Міністрів, які опосередковано можна віднести до пункту програми стосовно включення в проект ЗУ про Бюджет на 2015 рік фінансування ремонту доріг південних районів Одеської області: запит щодо виділення субвенції з Державного бюджету на ремонт траси Одеса-Рені та щодо виділення субвенції з Державного бюджету на капітальний і середній ремонт доріг в Одеській області. Останній запит подавався в колективі з двома іншими мажоритарниками Одещіни: Олександром Урбанським (ВО 143) та Віталієм Барвіненко (ВО 141). Запит також до Кабінету Міністрів стосовно будівництва нової школи в Арцизькому районі та закінчення будівництва двох шкіл Саратського та Тарутинського районів Одеської області співвідноситься з пунктом програми про включення проекту до ЗУ про Бюджет 2015 рік фінансування завершення будівництва шкіл у селах Тарутинського, Саратського та Арцизського районів.

Александр Урбанский

І насамкінець, член депутатської групи “Блок Петра Порошенка” Александр Урбанский (ВО 143) поданням вже згаданого запиту з Антоном Кіссе та Віталієм Барвіенко щодо виділення субвенції з Державного бюджету на капітальний і середній ремонт доріг в Одеській області торкнувся своєї передвиборчої обіцянки щодо капітального ремонту та реконструкції автомобільних доріг в населених пунктах, шляхів регіонального та державного значення.

Таким чином з 11 одеських мажоритарників лише 5 подали запити, що співвідносяться з їх передвиборчими програмами. Більшість запитів, що були подані до лютого поточного року, вже отримали відповідь від своїх адресатів. Найчастіше нардепи звертаються до керівників міністерств та відомств, на другому місці з кількості запитів — Кабінет Міністрів, і на третьому — Генеральний прокурор України.  При цьому парламентарі віддають перевагу поданню запитів з однієї проблеми одразу декільком суб’єктам.

Чи пам’ятають одеські мажоритарники про свої передвиборчі обіцянки під час своєї законотворчої діяльності, можна ознайомитись у відповідній статті.

 
За коментарями звертайтеся:
Анастасія Матвієнко, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Одеській області
тел. 097 356 58 35, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
 
Довідково:
У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.