Обласна влада за ефективний діалог з депутатським корпусом Запоріжжя

У зустрічі обласної влади з вирішення актуальних питань розвитку регіону взяли активну участь 8 з 9 запорізьких депутатів-мажоритарників. Серед найболючіших аспектів місцевого життя обговорювалося вирішення проблеми будівництва мостових переходів, проведення децентралізації, фінансування закладів профтехосвіти та оподаткування сільськогосподарських підприємств.

Zaporizhzzhja Opora 2

За ініціативи в.о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася зустріч з народними депутатами України, які представляють Запорізький край у Верховній Раді: Ігорем Артюшенком, Євгеном Балицьким, В’ячеславом Богуслаєвим, Сергієм Валентировим, Петром Ванатом, Вадимом Кривохатьком, Олександром Пономарьовим, Олександром Романовським, Петром Сабашуком та Миколою Фроловим. У заході також взяли участь член Тимчасової слідчої комісії з питань будівництва мостових переходів, народний депутат України Андрій Гальченко, заступники голови облдержадміністрації, голова облради Григорій Самардак та його заступники, Запорізький міський голова Володимир Буряк, міські голови міст обласного значення, представники підприємств регіону, бізнесу та громадськості. На зустрічі був присутній і громадський консультант «ОПОРИ» Дмитро Арабаджиєв.

Відкриваючи зібрання, Костянтин Бриль повідомив, що  зустріч організовано для  обговорення найбільш актуальних питань для Запорізького регіону. Ці проблеми обиралися під час виїздів на території, а також з якими стикаються у профільних департаментах, управліннях та різних установах. Проте на сьогодні вони потребують підтримки народних обранців, оскільки їх вирішення лежить у законодавчому полі.

- Найбільш актуальна проблема Запоріжжя – будівництво мостових переходів через Дніпро. Минулого року під час виїзної наради Комітету Верховної Ради України з питань бюджету було прийнято рішення про виділення 200 мільйонів гривень для завершення будівництва пілона вантового мосту та пуску автотранспорту по верхній гілці мостового переходу через річку Старий Дніпро. Нині ми потребуємо вашого сприяння в тому, щоб ці кошти дійшли до нашого регіону. А обіцянки, задекларовані перед запоріжцями, були виконані, - підкреслив Костянтин Бриль.

Слід зазначити, що всі депутати-мажоритарники, які підлягають моніторингу в  рамках програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа взяли участь у заході. Найбільш активними з них були Микола Фролов (ВО 76) та Ігор Артюшенко (ВО 75).

Так, Микола Фролов виступив з критикою політики фінансування закладів профтехосвіти та орендних земельних відносин, побудованих на коррупційній вертикалі під виглядом децентралізації. Також депутат запропонував місцевій владі, депутатам всіх рівнів і громадськості активно долучатися до розробки законопректу про розвиток профтехосвіти в Україні, запропонував внести зміни в законодавчу базу з питань реформування ЖКГ з метою уникнення можливого соціального вибуху з 01 липня 2016 року. В умовах підвищеного ризику терористичної загрози і пограничної області, депутат запропонував місцевій владі звернути увагу на оптимізацію техногенної безпеки, зокрема на таких підприємствах як «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та «Кремнійполімер». Не оминув увагою народний обранець і проблеми вирубки лісосмуг та озеленення території, розробки комплексу заходів з поліпшення криміногенної ситуації в умовах реформування правоохоронних органів.

Народний депутат Ігор Артюшенко запропонував ініціативу, яка була позитивно сприйнята обласним керівництвом та депутатським корпусом – запровадити щоквартальні зустрічі з депутатми-мажоритарниками Запоріжжя з метою якісного моніторингу, аналізу і механізмів зворотнього зв’язку запланованих заходів і їх реалізації в ході здійснення національної і регіональної політики.

Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.

За коментарями звертайтеся:
Дмитро Арабаджиєв, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Запорізькій області
066 7404236 , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.