10 законодавчих ініціатив від волинських нардепів стали законами

10 законодавчих ініціатив від волинських нардепів стали законами

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала законотворчу діяльність чотирьох народних депутатів у Волинській області за період від моменту набуття ними депутатських повноважень до 15 лютого 2016 р. За результатами аналізу, 10 з 86 законопроектів, зареєстрованих волинськими нардепами, отримали підтримку в парламенті і стали законами.

Найбільшу кількість законодавчих ініціатив – 36 законопроектів – зареєстрував Сергій Мартиняк (20-й виборчий округ). На один менше – 35  законопроектів – вніс на розгляд  парламенту його колега з депутатської групи "Воля народу" Степан Івахів (21-й виборчий округ). Менш активними виявились народні депутати, члени депутатської фракції Політичної партії "Народний фронт" Ігор Лапін (22-й виборчий округ) та Ігор Гузь (19-й виборчий округ), які напрацювали 28 і 17 законопроектів відповідно. 

Утім, найпродуктивнішою виявилась законотворча діяльність Ігоря Гузя, оскільки 23,5% законопроектів, внесені за його ініціативою на розгляд парламенту, були позитивно проголосовані й стали законами. З-поміж таких законодавчих ініціатив:  законопроект № 2350а від 14.07.2015 "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysian Airlines, що здійснював рейс МН17 17 липня 2014 року"; законопроект № 3007 від 02.09.2015 "Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав і міжнародних парламентських асамблей щодо порушення Російською Федерацією основоположних прав і свобод людини та посилення політичних переслідувань";  законопроект № 3368 від 29.10.2015 "Про внесення змін до Закону України «Про географічні назви» щодо встановлення географічних назв".

Дещо нижча результативність законотворчої діяльності Ігоря Лапіна. Позитивний результат під час голосування отримали 10,7% його  законодавчих ініціатив. Зокрема, підтримку в парламенті здобули його законопроект № 1865 від 27.01.2015 "Про внесення змін до Закону України "Про загальнобов’язкове державне соціальне страхування" щодо часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів"; законопроект № 2726 від 24.04.2015 "Про обрання суддів"; законопроект № 2608 від 08.04.2015 "Про внесення змін до Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" (щодо декларантів, що перебувають на військовій службі)".

8,5% законопроектів, внесені на розгляд парламенту Степаном Івахівим, стали законами. Так, з-поміж законодавчих ініціатив, які отримали результативну підтримку серед народних депутатів: законопроект № 1699 від 12.01.2015 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки сільгосптоваровиробників", законопроект № 1745 від 14.01.2015 "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо податкових гарантій для учасників бойових дій", законопроект № 2495 від 31.03.2015 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на охорону здоров’я".

Лише 1 із 36 законопроектів, поданих на розгляд парламенту за ініціативи Сергія Мартиняка, виявився результативним. Це законопроект № 2896 від 19.05.2015 "Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної 475-VIII особи".

vol z

Крім того, у результаті аналізу законотворчої діяльності народних депутатів було виявлено законопроекти, над якими волинські представники у Верховній Раді України працювали спільно. Зокрема, 28 законопроектів було внесено на розгляд парламенту Степаном Івахівим та Сергієм Мартиняком. По одній законодавчій ініціативі спільно напрацювали Степан Івахів і Ігор Лапін та Ігор Лапін і Ігор Гузь. Законопроект двох останніх народних депутатів № 1634 від 25.12.2014 "Про внесення змін до Гірничого закону України щодо уточнення порядку компенсацій за оплату комунальних послуг" став законом, набравши необхідну кількість голосів.

Загалом, найбільше законодавчих ініціатив Ігоря Гузя стосувалися сфери галузевого розвитку та державного будівництва, Ігоря Лапіна – безпеки і оборони, галузевого розвитку та правової політики, Степана Івахіва та Сергія Мартиняка – економічної та соціальної політики. Законотворча діяльність волинських представників у парламенті також стосувалася таких сфер, як двосторонні міжнародні угоди, установчі повноваження та гуманітарна політика.

Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
тел. (098) 278 82 90
 
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.