Не всі прикарпатські мажоритарники голосували за збільшення частки української мови у радіоефірі
У листопаді цього року набули чинності зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», які передбачають що в перший рік дії закону квота на українську пісню становитиме не менше 25%, у другий рік – не менше 30% і починаючи з третього року – не менше 35%.
Крім того, закон передбачає, що радіостанції зобов'язані забезпечувати ведення не менш як 60% передач у ефірі державною мовою. Протягом першого року з дня набуття чинності законодавчих змін мінімальна частка передач державною мовою має становити не менше 50%, протягом другого – не менше 55%, а починаючи з третього року – не менше 60%. Ця квота поширюється на мову ведучих радіопрограм, проте не поширюється на гостей ефіру.
За невиконання вимог щодо квот на українську мову, передбачених Законом, телерадіоорганізація, яка здійснює радіомовлення, сплачує штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії.
За даними сайту «Вони голосують для тебе» згадана законодавча ініціатива тричі виносилась на голосування і серед Івано-Франківських депутатів мажоритарників 3 парламентарів надали їй максимальну, 1 депутат одноразово був відсутній під час голосування за включення до порядку денного сесії проекту Закону, 1 парламентар був зареєстрований проте не голосував жодного разу і 1 депутат був відсутній під час всіх трьох голосувань за зміни до Закону «Про телебачення і радіомовлення».
Максимальну підтримку українізація радіопростору отримала від депутатів Михайла Довбенка, Анатолія Диріва та Юрія Солов’я, які під час всіх трьох голосувань голосували «ЗА». Юрій Дерев’янко двічі голосував «ЗА» і 1 раз був відсутній під час голосування за включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) (№3822).
Олександр Шевченко був зареєстрований на засіданнях, проте жодного разу не голосував за вищезгадану законотворчу ініціативу, а Юрій Тимошенко всі три рази був відсутній під час голосування.
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
Довідково:
У 2016 році по всій Україні (у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.