Більшість кіровоградських мажоритарників у запитах не приділяють уваги проблемам округів
Один із мажоритарників Кіровоградщини в 2017 році взагалі не подавав депутатських запитів, інші чотири депутати в запитах приділяли незначну увагу проблемам своїх округів. Такі результати аналізу експертами Громадянської мережі ОПОРА активності подання запитів народними депутатами, обраними за одномандатними виборчими округами від Кіровоградської області.
З початку шостої сесії Верховної Ради VIII скликання Громадянська мережа ОПОРА проводить моніторинг діяльності 88 народних депутатів-мажоритарників з 13 регіонів України. До нього були включені й усі 5 депутатів, які обрані в одномандатних виборчих округах Кіровоградської області: Костянтин Яриніч, (ВО 99), Станіслав Березкін (ВО 100), Михайло Поплавський (ВО 101), Олесь Довгий (ВО 102) та Анатолій Кузьменко (ВО 103).
Згідно з аналізом, Михайло Поплавський за цей час не подав жодного депутатського запиту. Анатолій Кузьменко подав два, й обидва стосуються проблем виборчого округу. Станіслав Березкін подав чотири запити, в двох з яких йдеться про питання округу. Костянтин Яриніч подав вісім запитів, й один з них стосується тематики виборчого округу. Лідером за кількістю запитів є Олесь Довгий, який протягом січня-червня цього року подав 14 депутатських запитів. Усі запити цього депутата є індивідуальними і п`ять із них стосуються округу.
Анатолій Кузьменко (фракція партії «Блок Петра Порошенка») подав два запити з соціальних питань до Кабінету Міністрів України. Перший – щодо забезпечення медичними препаратами хворих на цукровий та не цукровий діабет міста Олександрії Кіровоградської області. Другий – щодо врегулювання питання розрахунків за послуги централізованого водопостачання та водовідведення міста Долинська.
Запит народного депутата Станіслава Березкіна (група «Партія Відродження») щодо усунення перешкод у реалізації інвестиційного проекту Реконструкція школи села Коротяк Компаніївського району Кіровоградської області був направлений до Генеральної прокуратури України і до Міністерства внутрішніх справ України. Один із запитів має відношення до питань іншого виборчого округу №103 – щодо проведення перевірки законності вирубки лісових насаджень біля с. Розумівка Олександрівського району Кіровоградської області. Усі запити депутата є індивідуальними.
Костянтин Яриніч (фракція партії «Блок Петра Порошенка») став співавтором семи і автором одного запиту. Більшість запитів стосуються медичної та пенсійної тематики.
Усі запити Олеся Довгого (група «Воля народу») є індивідуальними. Запит щодо недопущення ліквідації закладів освіти і культури в м. Світловодськ та забезпечення прав їхніх працівників був направлений до Кіровоградської обласної державної адміністрації. Другий депутатський запит він подав до Світловодської міської ради Кіровоградської області – щодо недопущення ліквідації Власівської дитячої музичної школи. Також Олесь Довгий став автором запитів щодо відновлення доріг у Кіровоградській області та щодо виробництва ядерного палива в регіоні.
Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.
За коментарями звертайтеся:
Зоя Лебідь, громадська консультантка ОПОРИ в Кіровоградській області
тел: 0957943072
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
Довідково: У 2017 році в 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів для моніторингу відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.