У програмі дивіться про таке: Парламентська математика. Аналіз проекту кошторису на 2013 рік. Анжеліка запитала депутатів, хто є донорами політичних партій. "Мажоритари" інспектували округ нардепа Ігоря Палиці. Обіцянки мажоритарників Полтавщини дослідили Громадянська мережа ОПОРА та телеканал ТВі. 

Кошторис ВР: матеріальна допомога, ВІП-термінали, пенсії.

Журналістам програми "Дорогі депутати" на ТВі потрапив до рук проект скандального кошторису Верховної Ради на 2013 рік. Зокрема, цьогоріч передбачається збільшити витрати на утримання парламенту та забезпечення діяльності депутатів. У 2013 році пропонують збільшити кошторис до 850 мільйонів гривень. Минулого року було 784 млн грн. Які основні статті видатків? Це оплата праці народних депутатів, помічників – 334 млн грн, а ще 300 млн грн – забезпечення діяльності ВР загалом.


Наcкільки ж збільшаться видатки? У проекті пропонують додати грошей для колишніх народних депутатів – на 42 млн грн більше дістанеться "ексам". На 24 млн більше обійдеться проживання депутатів. "Іще 16 млн грн – це матеріальна допомога депутатам. Варто зазначити, що таку допомогу депутатам скасували торік, тепер її хочуть поновити. І фактично 36 тис. грн одноразово зможуть отримати депутати на руки – це дві зарплати, і в ці 16 млн грн закладена допомога для кожного депутата", – прокоментувала ведуча програми "Дорогі депутати" Юлія Банкова.


Окрім того, журналісти дізналися, на чому менш за все намагаються ощадити народні депутати. Тож зовсім економити їм не хочеть на ВІП-терміналах і допомозі при виході на пенсію. Кожному з екс-депутатів, який піде "бавити внуків і город садити", перепаде по 70 тис. грн. Нардепи передбачають у проекті, що цьогоріч на пенсію піде 71 особа, котра колись гордо носила значок з написом "народний депутат України".

Кличко розповів Анжеліці, хто фінансує його партію

Політичні партії почали оприлюднювати свої фінансові звіти й джерела фінансування. Так, Партія регіонів торік назбирала 325 мільйонів гривень, натомість ВО "Свобода" – "лише" 27 млн. При цьому членські внески – це лише незначний відсоток у джерелах фінансування партій. Звідки ж гроші у політиків, випитувала кореспондент програми "Дорогі депутати" Анжеліка.

"Свободівець" Андрій Мохник, відповідаючи на питання про партійну казну, сказав: "Ви навіть серед народних депутатів можете побачити декларації, в яких є цифри із шістьма нулями".

Його партійний бос Олег Тягнибок додав: "Є певна частина членів ВО "Свобода", які займаються активно бізнесом". За його словами, дуже помічними є саме членські внески.

"Членський внесок не має верхньої межі. Людина зобов'язана в будь-якому випадку внести хоч якусь суму: це може бути 3 гривні, може бути 10 гривень, може бути 100 гривень, це може бути тисяча гривень", – розповів Тягнибок.

Немає чіткої фіксації членських внесків і в партії Юлії Тимошенко. Про це заявив нардеп Олександр Турчинов. Підприємці, котрі наважуються фінансувати опозиційну "Батьківщину", ризикують. 

"Будь-який бізнес, який намагається підтримати опозицію, відразу отримає проблеми від податкової, прокуратури, міліцїі, СБУ тощо", – прокоментував Турчинов.

В УДАРі членські внески геть мізерні. За словами Віталія Кличка, "пожертва" становить 10 гривень. Хто ж є фінансистом УДАРу? Кличко відповідає: "Я можу сказати про одного, найбільшого – це я".