Народні депутати зареєстрували півтори тисячі депутатських запитів

Народні депутати зареєстрували півтори тисячі депутатських запитів

282 народні депутати восьмого скликання Верховної Ради з початку роботи парламенту зареєстрували 1451 депутатський запит, більшість з яких – до Генеральної прокуратури України. Запити, відповідно до даних ОПОРИ, стосувались переважно соціальних, економічних та питань дотримання законності.

Здебільшого народні обранці депутатські запити пишуть індивідуально (60% або 859 запитів). На більш як половину депутатських запити відповіді вже отримано (на 886 запитів або у цілому 61%).

Згідно даних з парламентського сайту ОПОРИ rada.opora.ua, лідерами за кількістю поданих запитів стали Руслан Сольвар із Блоку Петра Порошенка. Він написав за час свого депутатства 65 запитів.  Позафракційний мажоритарних з Дніпропетровська Яків Безбах написав на три запити менше – 62.  Андрій Іллєнко,  мажоритарник від міста Києва, має в своєму доробку 48 депутатських запитів. Загалом ці три депутати подали 13% від усіх зареєстрованих ініціатив.

zapyty deputaty

Нагадаємо, що депутатський запит – це вимога народного депутата, народних депутатів чи комітету Верховної Ради України дати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції. Запит заявляється на сесії Верховної Ради України до Президента України, до органів Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності.

Найбільше уваги протягом п’яти місяців роботи парламенту депутати приділили темам дотримання законності, економічним та соціальним питанням, на які припало 60% від усіх запитів (857). Значно менше депутати цікавились питаннями законотворення (два запити від депутата від Блоку Петра Порошенка Михайла Довбенка про діяльність ДП «Укрспирт»). Гуманітарних питань стосувались лишень двадцять депутатських звернень.

zapyty tematyka

Серед адресатів депутатських запитів лідером стала Генеральна прокуратура України. Так, відповідно до даних ОПОРИ, до Генпрокуратури було заявлено 323 депутатських запити (22% від загальної кількості). До Міністерства внутрішніх справ було надіслано 119 запитів. Трійку адресатів замикає Міністерство інфраструктури з 96 запитами. Варто відзначити, що до Луганської та Донецької обласних адміністрацій не було направлено жодного депутатського запиту.

zapyty adresaty

Варто зауважити, що з 282 депутатів, які написали запити, 173 народних обранці написали до 5 запитів, а решта 140 – взагалі ні одного.

Довідково: детальну інформацію про кожен запит ОПОРА зібрала з офіційного порталу Верховної Ради України. Звертаємо увагу, що офіційний портал працює нестабільно, тому деякої інформацїі може бракувати.