Звіти

Як часто мажоритарники Харківської області говорять у Раді про місцеві проблеми?

Від початку набуття депутатських повноважень народні обранці Харківської області виступали на засіданнях Верховної Ради 59 разів. Мова йдеться про сутнісні виступи мажоритарників, де вони обговорюють конкретні проблеми, а не передають слово іншому депутату. Більшість народних депутатів висловлюється з приводу загальнонаціональних проблем і лише троє: Олександр Кірш, Віктор Остапчук та Анатолій Гіршфельд говорять у Раді про проблеми Харківщини.

Згідно зі ст. 11 Закону України «Про статус народного депутата» депутат має право виступати із законодавчою ініціативою у Верховній Раді України; виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій і з мотивів голосування; брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачам, головуючому на засіданні; висловлювати свою думку щодо кожного питання, яке розглядається на засіданні тощо.

Правом депутатського виступу за період з 27 листопада 2014 року по 23 вересня 2016 року скористалися лише 6 депутатів з 14 обраних. Найбільшу кількість виступів має нардеп Віталій Хомутиннік – 18. Мажоритарник приділяє увагу виключно загальнополітичним проблемам, обговорюючи в Раді економічну політику, необхідність внесення змін до Податкового кодексу, обрання керівного складу ВР та формування Державного бюджету. Депутат не має виступів, які б стосувалися виключно проблем виборчого округу або міста.

Народний депутат Анатолій Гіршфельд 17 разів виступав на парламентських засіданнях. Один виступ депутата стосується місцевих проблем: фінансування професійно-технічної освіти у Харківській області.  У своєму виступі депутат закликає колег добиватися однакового фінансування ПТУ по всій країні. Інші 16 виступів мажоритарника стосуються загальнонаціональних питань: внесення змін до Податкового кодексу, стабілізації платіжного балансу країни, формування Державного бюджету.

Третє місце за кількістю виступів у загальному рейтингу займає Валерій Писаренко. Депутат має 12 виступів на загальнополітичні теми. Найчастіше виступи депутата торкалися соціально-економічної ситуації в країні, необхідності державного контролю у сфері господарської діяльності, правосуддя. Мажоритарник жодного разу не згадував Харківщину, обговорюючи виключно всеукраїнські проблеми.

Олександр Кірш 7 разів виступав у Верховній Раді, 2 виступи депутата зосереджені виключно на місцевих проблемах. Що стосується питань Харківщини, то мажоритарник висловлював думку щодо необхідності збереження та розширення площі Харківської консерваторії Інститута мистецтв та піклувався про проблему затримки заробітних плат на харківському авіаційному заводі. Виступи депутата на загальнополітичні теми стосуються необхідності внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, загальноекономічних проблем.

Народні депутати Дмитро Святаш та Віктор Остапчук мають 3 та 2 виступи в Верховній Раді відповідно. Дмитро Святаш говорив на пленарних засіданнях виключно на загальнополітичні теми: необхідність внесення змін до Податкового кодексу України та визначення представників ВРУ до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Віктор Остапчук двічі скористався правом депутатського виступу. Один раз депутат згадав про проблеми Харківщини: знищення залізничної медицини у м. Харків та ліквідацію футбольного та волейбольного клубів «Локомотив».  Інший виступ стосувався питання нагородження учасниць олімпіади в Ріо-де-Жанейро з синхронного плавання.

Народні депутати  Володимир Мисик, Анатолій Денисенко, Олександр Фельдман, Володимир Кацуба, Дмитро Шенцев, Дмитро Добкін, Олександр Біловол та Євгеній Мураєв жодного разу не виступали під час пленарних засідань Верховної Ради.

Таким чином, проблем Харківщини у своїх виступах торкалися лише 3 депутата з 14 обраних: Олександр Кірш, Віктор Остапчук та Анатолій Гіршфельд. Громадянська мережа ОПОРА підготувала хронологію виступів харківських депутатів, які стосуються місцевих проблем.

 sutnisni 26 09

За коментарями звертайтеся:

Катерина Мінкіна, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Харківській області
тел.: 066 559 75 66, 098 399 98 17
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні (у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.