Звіти
Як одеські мажоритарники голосували стосовно продовження мораторію на продаж земель
6 жовтня парламентарі прийняли закон про внесення змін до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель, який викликав дискусію у суспільстві. Та чи пам’ятають парламентарі про свої те, що обіцяли в своїх передвиборчих програмах.
Отже, позиції практично всіх одеських мажоритарників щодо підтримки цього законопроекту розділилися на два табори, лише у Сергій Ківалов (ВО 135) під час голосування за даний законопроект була суміш «за» та «проти».
За даними сайту «Вони голосують для тебе», п’ятеро українських мажоритарників голосували максимально «за» даний законопроект, а саме Геннадій Чекіта (ВО 134), Василь Гуляєв (ВО 140), Олександр Урбанський (ВО 143), Віталій Барвіненко (ВО 141) та Антон Кіссе (ВО 142), тобто підтримували подальшу заборону продажу сільськогосподарських земель.
Едуард Матвійчук (ВО 133), Іван Фурсін (ВО 138), Олександр Пресман (ВО 139), Дмитро Голубов (ВО 136) та Леонід Клімов (ВО 137), навпаки, ніколи не голосували за цей закон. При цьому, з них на пленарному засіданні під час голосування, за даними письмової та електронної реєстрації відсутніми були Едуард Матвійчук та Олександр Пресман. За даними письмової реєстрації відсутні, але за даними електронної реєстрації присутні - Іван Фурсін та Леонід Клімов. Дмитро Голубов був присутнім за даними обох видів реєстрації.
У передвиборчих програмах частини мажоритарників Одещині є пункти, які можуть бути співвіднесені з зазначеним законом.
Так, у передвиборчій програмі Антона Кіссе, який підтримав продовження мораторію, міститься обіцянка захищати інтереси підприємств та виробників аграрного сектору регіону.
У Олександра Пресмана у передвиборчій програмі є два пункти, які також співвідносяться з прийнятим законопроектом: розпаювання земель та реформування аграрного сектору. Нардеп також максимально не голосував за прийняття даного закону.
У передвиборчій програмі Олександра Урбанського, який голосував за подальшу заборону продажу сільськогоспорадрських земель, міститься пункт про розвиток аграрного сектору.
Втім інші нардепи-мажоритарники Одещини уваги аналогічним проблемам у своїх програмах не приділили.
Довідково:
У 2016 році по всій Україні (у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.