Звіти

Скільки законопроектів зареєстрували мажоритарники Києва у 2016 році?

З початку 2016 року депутати-мажоритарники Києва 35 разів долучались до розробки законопроектів та проектів постанов. Це лише 6% від "напрацювань" минулого року.

З початку року депутати, що були обрані в одномандатних округах столиці, 35 разів користувалися своїм правом законодавчої ініціативи. Найбільш активними у цьому плані були: Юрій Левченко (ВО № 223) – 7 разів, Олександр Третьяков (ВО № 219) та Борислав Береза (ВО № 213) – по 5 разів відповідно. Натомість за останні два місяці Вячеслав Константіновський (ВО № 220) не зареєстрував жодного законопроекту чи проекту постанови.

zakonoproekty u 2016 roci

Варто зазначити, що з початку діяльності Верховної Ради України 8 скликання депутати-мажоритарники Києва 625 разів долучалися до законодавчої роботи, зареєструвавши при цьому 457 проектів законів та постанов. Окремо можна додати, що 50 з них або майже 11% стали чинними нормативно-правовими актами.

Серед найактивніших депутатів-мажоритарників столиці, що найчастіше долучались до розробки законопроектів та проектів постанов можна відзначити: Юрія Левченка (ВО № 223) – 145 ініціатив, Андрія Іллєнка (ВО № 215) – 106 ініціатив та Олександра Третьякова – 103 ініціативи. Натомість за кількістю ухвалених законопроектів, лідерство належить Олександру Третьякову, адже 24 його законодавчі ініціативи (23,3%) були ухвалені.

rada 8 zakonoproekty mazhorytarnyky Kyyeva

Нагадаємо, що з початку року народні обранці столиці 73 рази користувались правом депутатського запиту.

До відома: згідно з статтею 93 Конституції України право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України та Кабінету Міністрів України. Законопроекти, визначені Президентом України як невідкладні, розглядаються Верховною Радою України позачергово.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Савчук, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА в місті Києві
066 29 28 784
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.