Звіти

ЧИ ГОЛОСУЮТЬ МАЖОРИТАРНИКИ КИЄВА "ПРОТИ ФРАКЦІЇ"?

ЧИ ГОЛОСУЮТЬ МАЖОРИТАРНИКИ КИЄВА "ПРОТИ ФРАКЦІЇ"?

Як відомо на позачергових виборах до Верховної Ради у жовтні 2014 року в Києві було обрано 13 депутатів-мажоритарників: п’ятеро з них (Євген Рибчинський, Віктор Чумак, Володимир Ар'єв, Олександр Третьяков та Дмитро Андрієвський) були висунені партією «Блок Петра Порошенка», троє (Віталій Сташук, Вячеслав Константіновський та Леонід Ємець) - «Народним Фронтом» та двоє (Андрій Іллєнко та Юрій Левченко) - Всеукраїнським об’єднанням «Свобода». Нардепами стали також троє самовисуванців (Борислав Береза, Олександр Супруненко та Андрій Білецький).

Впродовж півтора року роботи троє з них змінили свою «парламентську прописку»: Євген Рибчинський та Віктор Чумак вийшли із фракції «Блоку Петра Порошенка», перший увійшов до складу депутатської групи "Воля народу", натомість другий став позафракційним. У свою чергу Вячеслав Константіновський покинув ряди фракції «Народного Фронту» і тепер теж працює в парламенті як позафракційний.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала голосування депутатів-мажоритарників столиці на предмет дотримання "партійної дисципліни" та дізналась як часто народні обранці голосують "проти фракції" (так називається голосування, коли депутат голосує не так, як більшість фракції/групи, до якої входить). Наприклад, за умови, коли більше 50% членів фракції проголосували «так» щодо певного законопроекту, голосування окремого депутата «ні», «утримався» або «не голосував» вважається голосуванням «проти фракції». Для аналізу був використаний веб-портал «Вони голосують для тебе» (https://rada4you.org/), який запустила Громадянська мережа ОПОРА.

Найчастіше "проти фракції" голосує Євген Рибчинський, що не підтримав свою колег по депутатській групі "Воля народу" у 37 % випадків. Натомість найбільш дисциплінованим у цьому плані був представник партії "Блок Петра Порошенка" Володимир Ар'єв, що лише у 15 % випадків не підтримував своїх колег під час голосувань. Загалом більшість мажоритарників столиці у середньому голосували "проти фракції" лише у чверті випадків, зокрема депутати від "Народного Фронту" Віталій Сташук у 26 % та Леонід Ємець у 27 % випадків, а народні обранці від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Третьяков та Дмитро Андрієвський у 29 % та 27 % випадків відповідно.

Досить умовним можна вважати голосування "проти фракції" депутатів-мажоритарників, що є позафракційними. Проте найчастіше як інші "позафракційні" голосував Андрій Іллєнко (30 %), натомість найрідше – Віктор Чумак (44 %).

votación CONTRA LINEA

Портал «Вони голосують для тебе» був розроблений OpenAustralia Foundation, незалежною позапартійною неприбутковою організацією. Цей портал базується на ідеї та платформі австралійського проекту They Vote For You, який, у свою чергу, створений на основі британського сайту UK Public Whip site (започаткований Francis Irving та Julian Todd у 2003 році). Велика подяка National Democratic Institute (NDI), чиї пожертви зробили можливим розвиток української версії цього міжнародного проекту.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Савчук,
громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у місті Києві
066 29 28 784
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.