Звіти
Нардепи Закарпаття у лютому проігнорували 1 466 голосувань у парламенті
За умови участі у всіх голосуваннях в лютому кожен депутат Верховної Ради мав проголосувати 321 раз. Оскільки Закарпаття представлене у парламенті 10 народними обранцями, вони разом мали б за цей час здійснити 3 210 голосувань. Втім, у 1 466 випадках волевиявлення (більше 45%) закарпатські нардепи не голосували або були відсутніми. Так, протягом лютого 2016 року на десятьох закарпатські нардепи були відсутні під час 643 голосувань і у 823 випадках проігнорували голосування (тобто, під час волевиявлення не натисли кнопки із позиціями «за», «проти» чи «утримався»).
Шість депутатів з десяти підтримали голосами “за” більше половини питань, що розглядалися:
Валерій Лунченко – 254 раз голосував “за”, Роберт Горват – 217, Василь Брензович – 213, Василь Петьовка - 184 , Юрій Чижмарь – 179, Валерій Пацкан - 167.
Найчастіше голосували “проти” Віктор Балога - 19 разів та Василь Брензович - 9.
Найчастіше під час голосувань були відсутніми Павло Балога та Іван Балога – 196 та 131 разів. Найбільше, будучи на засіданнях, не голосували Михайло Ланьо та Віктор Балога – 200 та 159 разів.
Найменше голосувань пропустили Роберт Горват та Валерій Лунченко – були відсутніми лише раз. Натомість вони, будучи на засіданні, не голосували 67 та 51 раз.
Роберт Горват (округ №68, центр Ужгород, фракція «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА») був відсутній під час одного голосування, а у 67 голосуваннях не взяв участі. При цьому цей нардеп проголосував «за» під час 217 голосувань, утримався щодо 35 голосувань, один раз голосував проти.
Роберт Горват, згідно із електронною та письмовою реєстрацією, взяв участь в 11 із 12 засідань парламенту. Засідань Комітету з питань податкової та митної політики, членом якого є нардеп, у лютому не було.
Віктор Балога (округ №69, центр Мукачево, позафракційний) пропустив 50 голосувань у ВРУ, а 159 випадках не взяв участь у голосуванні. У 60 голосуваннях нардеп був «за», у 19 – «проти», щодо 33 голосувань – утримався.
Згідно з електронною реєстрацією, нардеп відвідав 8 із 12 засідань парламенту, а згідно з письмовою – усі 12. Нардеп пропустив одне і єдине засідання Комітету з питань європейської інтеграції.
Михайло Ланьо (округ №70, центр Свалява, позафракційний, член групи «Партія «Відродження») був відсутній під час 46 голосувань, у 200 випадках голосувань – не голосував. У 26 голосуваннях нардеп тис кнопку «за», у 49 голосуваннях – утримався.
Нардеп, згідно з електронною реєстрацією, взяв участь у 10 із 12 засідань, згідно з письмовою реєстрацією – у 7 із 12 засідань.
Із 4 засідань Комітету з питань запобігання і протидії корупції нардеп взяв участь лише в одному.
Павло Балога (округ №71, центр Хуст, позафракційний) пропустив 196 голосувань, а під час 74 – не голосував. Павло Балога 38 разів голосував «за», 3 рази – «проти», у 10 голосуваннях – утримався.
За даними електронної реєстрації, нардеп взяв участь у п’яти засіданнях із 12, а згідно із письмовою – у всіх 12 засіданнях. Засідань Комітету з питань податкової та митної політики у лютому не було.
Василь Петьовка (округ №72, центр Тячів, позафракційний, член групи «Воля народу») був відсутній під час 71 голосування, у 55 випадках – не голосував. Василь Петьовка 184 рази голосував «за», один раз – проти, щодо 10 голосувань – утримався.
Згідно із електронною реєстрацією нардеп відвідав 9 засідань із 12, а згідно з письмовою – усі 12.
Василь Петьовка був відсутній на одному із двох засідань Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.
Іван Балога (округ №73, центр Виноградів, позафракційний) був відсутній під час 131 голосування, 60 разів – не голосував. Водночас нардеп 78 разів голосував «за», 7 раз – проти, 45 разів – утримався.
За даними електронної реєстрації, Іван Балога взяв участь у 8 із 12 засіданнях, згідно з письмової – у всіх 12.
Нардеп пропустив одне засідання із трьох Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
Валерій Лунченко (фракція Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ») був відсутній лише під час одного голосування, натомість 51 раз проігнорував голосування. Нардеп 254 рази голосував «за», у 15 випадках – утримався.
За даними електронної реєстрації, відвідав 9 засідань із 12, згідно з письмовою – усі 12.
Пропустив одне засідання із двох Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.
Валерій Пацкан (фракція «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА») пропустив 32 голосування, у 94 випадках – не голосував. «За» нардеп голосував 167 разів, «проти» – 6, утримався – 22 рази.
Згідно з електронно та письмовою реєстраціями, нардеп взяв участь у всіх 12 засіданнях парламенту. Також нардеп не пропустив засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, яке відбулося у лютому один раз.
Василь Брензович (фракція «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА») був відсутнім під час 24 голосувань, 28 разів – не голосував. Нардеп 213 раз голосував «за», 9 разів – «проти», у 47 випадках – утримався.
Згідно з електронною реєстрацією, взяв участь у 8 із 12 засідань, згідно з письмовою – в 11 із 12 засідань.
Василь Брензович взяв участь у засіданні Комітету питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, яке відбулося у лютому раз.
Юрій Чижмарь (фракція «Радикальної партії Олега Ляшка») був відсутній під час 91 голосування, 35 разів під час голосувань – не голосував. Нардеп 179 раз голосував «за», один раз – проти, під час 15 голосувань – утримався.
За даними електронної реєстрації, взяв участь у 5 засіданнях із 12. Згідно з письмовою реєстрацією – в 11 із 12.
Єдиного засідання Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, що відбулося у лютому, нардеп не пропускав.
За коментарями звертайтеся:
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
Довідково:
У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.