Звіти

Активність та відповідальність народних депутатів: перша сесія ВРУ

Активність та відповідальність народних депутатів: перша сесія ВРУ

11 січня 2013 року завершилася перша сесія Верховної Ради України VII скликання. Протягом неї відбулося шість пленарних засідань, на основі яких можна оцінити і перші результати роботи парламентарів. Відповідно до чинного законодавства народні депутати перед Українським народом як уповноважені ним представники. Втім, виконання обов’язків депутатів без всебічної поінформованості виборців щодо діяльності їх обранців в єдиному органі законодавчої влади не можливе. У зв’язку з цим, Громадянська мережа ОПОРА систематично оприлюднюватиме оперативні огляди різних аспектів діяльності Верховної Ради України протягом 2013 року.

Відвідуваність пленарних засідань народними депутатами України

Присутність народних депутатів України на засіданнях Верховної Ради є їх прямим обов’язком, передбаченим Конституцією України та Законами України. Ігнорування депутатами пленарних засідань свідчить про їх безвідповідальне ставлення до виконання власних повноважень та підриває законні основи функціонування українського парламенту. Відсутність окремих членів парламенту на пленарних засіданнях призводить до неперсонального голосування під час розгляду питань порядку денного, що є грубим порушенням Конституції України. Натомість, добросовісне виконання депутатами своїх обов’язків та їх особиста участь у пленарних засіданнях є запорукою законності та легітимності рішень Верховної Ради України.

За підрахунками ОПОРИ, протягом першої сесії парламенту найбільш дисциплінованими виявилися депутати фракції ВО «Свобода», показник відвідуваності пленарних засідань яких складає 99 %. Високий рівень продемонстрували фракції «УДАРу» та КПУ – по 96 %. Менш відповідальними виявилися члени фракцій Партії регіонів та ВО «Батьківщина». Їх рівень відвідуваності складає 88 % і 87 % відповідно. Лідером за кількістю прогулів є умовна група позафракційних депутатів, які були присутні на 84 % від усіх засідань.

У індивідуальному антирейтингу найбільших гультяїв перше місце посідає депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко. Він пропустив 83 % пленарних засідань парламенту. Ще п'ять депутатів (один з фракції ВО «Батьківщина», три з Партії регіонів і один позафракційний) не відвідали більшість (67 %) засідань Ради. Це – Ігор Скосар, Артем Щербань, Павло Балога, Олександр Волков та Андрій Табалов. Ще 15 народних депутатів пропустили половину засідань Верховної Ради України.

Активність народних депутатів України щодо підготовки депутатських запитів

Запит народного депутата України належить до ключових механізмів здійснення ним контролюючих функцій. За допомогою запиту парламентарі можуть затребувати від органів влади суспільно важливу інформацію, звертати увагу посадовців на необхідність вирішення проблем громадян чи ініціювати розслідування зловживань та порушень. Активність щодо направлення запитів також є ознакою зацікавленості депутата у підтримці постійного зв’язку із виборцями, захисті їх законних прав та інтересів.

Протягом першої сесії парламенту сьомого скликання було оголошено 73 запити народних депутатів України. Найбільшу кількість внесли члени фракцій ВО «Свобода» (24 запити) та ВО «Батьківщина» (18 запитів). Члени фракції КПУ – 11, Партії регіонів – 9, партії «УДАР» – 7. Позафракційні депутати підготували 4 запити. Депутатські запити більш активно використовують опозиційні фракції, оскільки вони є доступним для них механізмом контролю за діями влади.

Із 73 запитів, підготовлених народними депутатами України, 29 стосуються захисту інтересів громадян та колективів. У 26 запитах депутатами ініціюються розслідування щодо незаконних дій, порушень та зловживань посадових осіб різних рівнів. На третьому місці за пріоритетами народних обранців є інфраструктурні проблеми виборчих округів – 14 запитів. 4 запити стосуються політичних проблем та законодавства. У той же час, депутати-мажоритарники від фракції Партії регіонів найчастіше ініціювали перед урядовими структурами інфраструктурні проекти для виборчих округів, в яких обирались.

Народні депутати України сьомого скликання найбільше зверталися до Кабінету міністрів України, Прем’єр-міністра, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (усього 59 адресатів, у т.ч. у 29 запитах відповідачем зазначено Прем’єр-Міністра України Миколу Азарова). У 28 запитах депутати звертаються до Генерального прокурора України Віктора Пшонки та органів прокуратури. Місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування фігурують у 5 депутатських запитах. Протягом першої сесії Верховної Ради України було оголошено лише один запит до Президента України, але його не підтримав депутатський корпус. Це пов’язано зі спеціальною процедурою направлення запитів Президенту України, що вимагає голосування більшості депутатів парламенту. Враховуючи склад провладної парламентської більшості, запити опозиційних депутатів до Віктора Януковича навряд стануть поширеною практикою. 

ПОВНА ВЕРСІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

1. Відвідуваність депутатами Верховної Ради України пленарних засідань І сесії VII скликання

Протягом перших двох місяців роботи новообраної Верховної Ради найбільш дисциплінованими виявилися депутати фракції ВО «Свобода», показник відвідуваності яких складає 99 %. Фракції «УДАРу» та КПУ продемонстрували дещо менший і однаковий рівень участі своїх депутатів у засіданнях ради – 96 %. Відвідуваність фракцій Партії регіонів та ВО «Батьківщина» пленарних засідань парламенту становила 88 % і 87 % відповідно. Найменш дисциплінованими виявилися позафракційні депутати – показник 84 %.

Табл.1 Статистика відвідуваності депутатськими фракціями пленарних засідань парламенту (%)

Фракція К-сть депутатів
Відсутні
    12.12.2012 (ран) 12.12.2012 (веч) 18.12.2012 25.12.2012 10.01.2013 11.01.2013 Середнє
ПР 209 100% 81% 92% 89% 78% 85% 88%
«Батьківщина» 99 100% 86% 84% 94% 76% 80% 87%
«УДАР» 42 100% 93% 100% 98% 93% 90% 96%
«Свобода» 36 100% 100% 100% 97% 100% 97% 99%
КПУ 32 100% 88% 94% 100% 97% 97% 96%
Позафракційні 27 100% 81% 85% 89% 74% 74% 84%

Табл.2 Кількість відсутніх на пленарних засіданнях депутатів різних фракцій

Фракція К-сть депутатів
Відсутні
    12.12.2012 (ран) 12.12.2012 (веч) 18.12.2012 25.12.2012 10.01.2013 11.01.2013
ПР 209 0 39 17 22 45 32
«Батьківщина» 99 0 14 16 6 24 20
«УДАР» 42 0 3 0 1 3 4
«Свобода» 36 0 0 0 1 0 1
КПУ 32 0 4 2 0 1 1
Позафракційні 27 0 5 4 3 7 7

Список найбільших парламентських гультяїв за результатами роботи першої сесії новообраної ради разом очолює депутат від Партії Регіонів – Юрій Іванющенко,  він був присутній під час 83 % пленарних засідань парламенту. Ще п'ять депутатів (один з фракції ВО «Батьківщина», три з Партії регіонів і один позафракційний) пропустили більшість (67 %) засідань ради. Це – Ігор Скосар, Артем Щербань, Павло Балога, Олександр Анатолійович Волков та Андрій Табалов. 15 народних депутатів пропустили половину засідань Верховної Ради.

Табл.3 Найбільші прогульники Верховної Ради за увесь період сьомого скликання

Депутати Фракція Відбулося засідань Пропущено засідань %
Іванющенко Юрій Володимирович ПР 6 5 83%
         
Скосар Ігор Євгенович «Батьківщина» 6 4 67%
Щербань Артем Володимирович ПР 6 4 67%
Балога Павло Іванович ПР 6 4 67%
Волков Олександр Анатолійович ПР 6 4 67%
         
Табалов Андрій Олександрович Позафракційний 6 4 67%

Методологія оцінки

Для аналізу відвідуваності народними депутатами пленарних засідань Верховної Ради України використовувалися дані щодо письмової реєстрації кандидатів оприлюднені на веб-порталі ВРУ (http://iportal.rada.gov.ua/). Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі посвідчення народного депутата та власноручно поставленого підпису парламентаря. Саме дані письмової реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях Верховної Ради (ч.4 ст.26 Регламенту ВРУ).

Дані реєстрації кандидатів у залі засідань Верховної Ради за допомогою електронної системи не бралися до уваги з огляду на практику голосування (реєстрації) «чужими» картками.

При остаточному підрахунку і визначенні найбільших гультяїв також враховувалася інформація про наявність/відсутність публічних виступів кандидата у залі засідань Верховної Ради. У випадку, коли офіційно зафіксовано, що депутат мав публічний виступ на засіданні парламенту, але письмово не зареєструвався перед відкриттям засідання – вважається, що депутат був присутній.

2. Депутатські запити: кількісний та якісний аналіз

Відповідно до Закону України «Про статус народних депутатів України» запит до Президента України, Кабінету міністрів України, інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств будь-якої форми власності належить до ключових прав народного депутата України. За своїм функціональним призначенням, депутатський запит є вимогою народного депутата чи групи народних депутатів України до органу влади, підприємства чи установи дати офіційну відповідь з питань, які віднесені до їх компетенції. Органи влади або інші організації зобов’язані у п’ятнадцятиденний строк повідомити народного депутата України про результати розгляду питань, які порушені у його запиті. За зверненням не менше однієї п’ятої від загального складу депутатського корпусу, Верховна Рада України після відповіді органу влади чи установи на запит може організувати обговорення та прийняти відповідне рішення. Таким чином, запит є одним із основних механізмів реалізації контролюючої функції народного депутата України.

Аналіз запитів, які були оголошені протягом першої сесії ВРУ VII скликання

Відповідно до Закону України «Про регламент Верховної Ради України» в дні пленарних засідань парламенту щоп’ятниці надається 30 хвилин для оголошення запитів народних депутатів України та прийняття рішення про їх підтримку. Запити до Кабінету міністрів України, інших органів державної влади та місцевого самоврядування, установ та підприємств оголошуються на пленарному засіданні, але не потребують прийняття парламентом окремого рішення [1]. Для направлення запитів Президенту України існує окрема процедура. Спочатку запит має бути підтриманий не менше ніж однією третиною від конституційного складу парламенту (150 депутатів). Після цього Верховна Рада України повинна ще простою більшістю проголосувати за направлення запиту Президенту України (226 депутатів).

На пленарному засіданні 11 січня 2012 року вперше за VII скликання Головою Верховної Ради України оголошено 73 запити народних депутатів України, з них один – Президенту України (див. повний перелік запитів у табл.4) Запит народного депутата України М.Катеринчука до Президента України щодо стану виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу» не підтриманий депутатським корпусом. За направлення цього запиту В.Януковичу проголосувало лише 158 депутатів при мінімально необхідній кількості голосів – 226. Усі інші запити не підлягали окремому голосуванню та після оголошення автоматично направлялися різним органам влади.

Кількість запитів народних депутатів України

Табл. 4 Розподіл запитів між членами різних депутатських фракцій (пленарне засідання Верховної Ради України 11.01.2012)

Фракція/Позафракційні
Загальна кількість запитів від членів фракції
У тому числі:
Від депутатів-мажоритарників
Від депутатів, обраних за партійними списками
Партія регіонів
9
9
0
ВО «Батьківщина»
18
8
10
«УДАР»
7
6
1
ВО «Свобода»
24
11
13
КПУ
11
0
11
Позафракційні
4
4
0
Усього
73
38
35

Найбільше запитів було оголошено від фракцій ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина». У загальній кількості документів дещо переважають запити депутатів, обраних у одномандатних округах. Усі дев’ять запитів від членів фракції Партії регіонів внесені депутатами-мажоритарниками. Також було оголошено 4 запити від позафракційних депутатів (по 2 від В.Литвина та О.Ляшка).

Тематика депутатських запитів.

Табл.5 Розподіл депутатських запитів за їх тематикою

Фракції
Захист інтересів окремих громадян та колективів
Розслідування зловживань та порушень
Інфраструктура в округах
Політика та законодавство
Партія регіонів
1
1
7
0
ВО «Батьківщина»
5
10
1
2
«УДАР»
4
2
1
0
ВО «Свобода»
11
10
2
1
КПУ
8
0
2
1
Позафракційні
0
3
1
0
Усього
29
26
14
4

За проблематикою депутатські запити найбільше стосувалися захисту законних прав та інтересів окремих громадян та трудових колективів. Вони стосувались проблем із виплатою заробітної плати, недопущення закриття підприємств та бюджетних установ, дотримання прав людини тощо. Депутати також активно ініціюють перед правоохоронними органами розслідування дій та порушень посадових осіб усіх рівнів. Частина парламентарів почали залучати бюджетні ресурси для вирішення інфраструктурних проблем своїх виборчих округів.

Розподіл запитів народних депутатів України за адресатами

Найчастіше адресатами депутатських запитів виступали Прем’єр-Міністр України, Кабінет міністрів України, центральні органи виконавчої влади (усього 59 адресатів, у т.ч. голова Уряду Микола Азаров фігурує у 29 запитах). Другу позицію за рівнем затребуваності займає Генеральний прокурор України, який зазначається у 28 депутатських запитах. До інших інституцій та посадових осіб народні депутати України зверталися у значно меншій мірі. До Президента України було внесено лише один запит, але й він не знайшов підтримки сесійного залу.

Табл.6 «Адресати депутатських запитів (враховуються усі адресати по кожному зверненню)»

1.Уряд, центральні органи виконавчої влади
1.1.
Прем’єр-міністр України
1.2.
Міністерства, центральні органи виконавчої влади
2.
Голова СБУ
3.
Генеральний прокурор, органи прокуратури
4.
Міністр внутрішніх справ, органи МВС
5.
Місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування
6.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений з прав дитини при Президентові України
7.
Президент України
59
29
30
3
28
3
5
2
1  [2]

Короткий огляд депутатських запитів ( із розподілом по фракціях)

Депутати фракції Партії регіонів

Депутатські запити членів фракції Партії регіонів найбільше стосуються залучення ресурсів на вирішення місцевих інфраструктурних проблем, окремі – погашення заборгованості із заробітної платні на державному підприємстві та розслідування незаконних дій посадовців комунального підприємства (див. табл.7).

Депутати фракції ВО «Батьківщина»

У запитах депутатів фракції ВО «Батьківщина» переважають ініціативи щодо розслідування незаконних дій посадових осіб різних рівнів. Зокрема, народний депутат України С. Власенко ініціює перед Генеральним прокурором України питання щодо перевірки можливості причетності міністра юстиції України О. Лавриновича до корупційних дій, пов'язаних з укладанням контракту з американською фірмою «Скаден». Власенко також звернувся до правоохоронних органів із запитом щодо систематичного порушення базових прав людини, які застосовуються до Юлії Тимошенко. Народний депутат України Володимир Ар’єв звернувся до Кабінету міністрів України та Генеральної Прокуратури України щодо притягнення до відповідальності державних чиновників, які допустили незаконне функціонування закладів грального бізнесу. У той же час А.Павловський у запиті до Генеральною прокуратури України ініціює перевірку численних порушень норм виборчого законодавства окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу № 11 (Вінницька обл.).

Депутати ВО «Батьківщина» піднімають питання захисту законних інтересів громадян та трудових колективів. До прикладу, депутат І. Купрейчик акцентує увагу на «катастрофічному» стані промислової безпеки на вугільних підприємствах міста Дзержинська Донецької області. Депутати В. Бойко, М. Апостол, В. Деревляний звертаються до Прем’єр-міністра України щодо фінансування у повному обсязі виплат заробітних плат бюджетних працівників Тернопільської області (див. табл.7).

Депутати фракції «УДАР»

У своїх депутатських запитах члени фракції «УДАР» концентрують увагу на проблемах захисту інтересів громадян та розслідуванні порушень та зловживань (див. табл.7). До прикладу, депутат Р. Сольвар піднімає перед Міністром фінансів України питання щодо невиплати щорічної грошової премії за 2012 р. вчителям однієї зі шкіл Фастівського району Київської області. В. Кличко та І. Геращенко ініціюють перед Генеральним прокурором скасування рішення Київської міської ради про передачу ПАТ «УКРРЕСТАВРАЦІЯ» земельної ділянки, на якій знаходиться будівля Гостинного двору (м. Київ). Депутат С. Каплін звертається до органів прокуратури щодо недопущення рейдерського захоплення підприємств групи «Ай Ді Ей Груп Юкрейн» (виробник мінеральних вод).

Депутати фракції ВО «Свобода»

Депутати ВО «Свобода» найчастіше звертаються з питаннями захисту інтересів громадян та ініціюють розслідування. До прикладу, А. Іллєнко звертається до Генеральної прокуратури з питань перевірки фактів бездіяльності правоохоронних органів щодо спроб незаконного заволодіння житлом Ганни Москаленко (ця ситуація стала широко відомою [3]). Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок акцентує увагу на проблемах Житомирського обласного педагогічного ліцею. Депутат І. Сабій звертається до Прем’єр-міністра України щодо недопущення закриття Хмельницького хлібокомбінату товариства «Стіомі-Холдінг» та звільнення його працівників. Депутати І. Мірошниченко та А. Мохник надіслали Голові СБ України запит щодо наявності у народних депутатів України VII скликання громадянства інших держав. Крім цього, А. Мохник звертається до Генерального прокурора України щодо забезпечення об'єктивного розслідування фальсифікації виборів в одномандатному виборчому окрузі № 223, місто Київ (див. табл.7).

Депутати фракції КПУ

Члени фракції КПУ звертаються з запитами щодо проблем захисту інтересів громадян та трудових колективів. Зокрема, І. Спіріна до Прем’єр-міністра України щодо погіршення умов праці керівників медичних комунальних закладів Дніпропетровської області, яка бере участь у пілотному проекті реформування системи охорони здоров'я. Депутат О. Присяжнюк ініціює перед М. Азаровим питання збільшення фінансування Національної академії наук. О. Зубчевський приділив увагу політико-гуманітарній проблемі – відповідності експозиції «Народна війна», організованої товариством «Меморіал» ім. Василя Стуса, навчальним програмам закладів освіти (див. табл.7).

Позафракційні депутати

В. Литвин та О. Ляшко підготували по два запити. Зокрема, В. Литвин до Прем’єр-міністра щодо погашення кредиторської заборгованості перед місцевими бюджетами міста Новоград-Волинського, Ємільчинського, Новоград-Волинського і Червоноармійського районів Житомирської області, які входять до його виборчого округу (див. табл.7).

Табл.7 Повний перелік депутатських запитів, оголошених на пленарному засіданні Верховної Ради України 11.01.2012

Автор запиту
Адресат
Предмет запиту
Фракція Партії регіонів
А. Кіссе (ОВО № 142) Прем'єр-міністр України Про будівництво магістрального газопроводу Тарутине-Арциз-Татарбунари з відводом до селища Сарата Одеської області.
А. Кіссе (ОВО № 142) Прем'єр-міністр України Про виділення додаткових коштів за рахунок субвенції з Державного бюджету України на капітальний та середній ремонт доріг в Одеській області.
В. Развадовський (ОВО № 67) Прем'єр-міністр України Щодо забезпечення якісною питною водою мешканців міста Житомир.
В. Развадовський (ОВО № 67) Міністр енергетики та вугільної промисловості України  Щодо виділення коштів для закінчення будівництва газопроводів у селах Велика Козара, Романівського району та Карпівці, Чуднівського району Житомирської області.
І. Ступак (ОВО № 26) Прем'єр-міністр України Щодо протизсувного захисту території міста Дніпропетровськ.
І. Ступак (ОВО № 26) Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій  Щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних із зсувами на території міста Дніпропетровськ.
В. Пилипенко (ОВО № 148)  Міністр інфраструктури України Щодо забезпечення своєчасної доставки періодичної преси мешканцям Великобагачанського району Полтавської області.
В. Пилипенко (ОВО № 148) Міністр енергетики та вугільної промисловості Щодо погашення заборгованості із заробітної плати колективу Державного підприємства «Укртранснафтопродукт» Лубенська нафтобаза.
В. Жеребнюк (ОВО № 14) Генеральна прокуратура України Щодо перевірки фактів перевищення службових повноважень посадовими особами Комунального підприємства «Жмеринкакомунсервіс».
Усього
9
Фракція ВО «Батьківщина»
М. Катеринчук (ОВО № 13) Президент України (запит не підтримано) Про надання інформації щодо стану виконання розділів VIII (про щорічні звіти), IX (про експертизу законопроектів), XII (про створення Інтернет-сайту) Закону України «Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу»
М. Катеринчук (ОВО № 13) Прем'єр-міністр України Про надання інформації щодо стану виконання розділів VIII (про щорічні звіти), IX (про експертизу законопроектів), XII (про створення Інтернет-сайту) Закону України «Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу»
А. Павловський
(багатоманд. округ)
Прем'єр-міністр, Генеральний прокурор, голова Фонду держмайна Про вжиття невідкладних заходів щодо захисту житлових прав мешканців багатоквартирного будинку у Голосіївському районі міста Київ, за адресою провулок Жуковського, 8/17.
А. Павловський
(багатоманд. округ)
Генеральний прокурор України Щодо перевірки численних порушень норм виборчого законодавства та фальсифікації результатів виборів окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу № 11.
М. Кучерук (ОВО № 156) Прем'єр-міністр України Щодо виплати грошової компенсації батькам потерпілих дітей, які відвідують групи короткотривалого перебування в дошкільних навчальних закладах в Сарненському районі Рівненської області.
М. Кучерук (ОВО № 156) Прем'єр-міністр України Щодо оплати органами Державного казначейства зареєстрованих бюджетних зобов'язань місцевих бюджетів у Сарненському районі Рівненської області.
М. Томенко (багатоманд. округ) Прем'єр-міністр України Щодо недотримання належних температурних стандартів при зберіганні рідкісних документів та рукописних пам'яток у Центральному державному архіві громадських об'єднань України.
М. Томенко (багатоманд. округ) Прем'єр-міністр України Щодо правомірності закриття мережі газетних кіосків у місті Кривий Ріг.
П. Петренко
(багатоманд. округ)
Прем'єр-міністр України Щодо надання офіційної інформації про вплив проекту «Село майбутнього» на якість життя громадян України.
П. Петренко
(багатоманд. округ)
Голова державної фінансової інспекції України  Щодо обсягу втрат місцевих бюджетів у 2012 році внаслідок недотримання бюджетної дисципліни, встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.
В. Ар’єв (ОВО № 218) Кабінет Міністрів України, Генеральний прокурор, Міністерство фінансів Про притягнення до юридичної відповідальності державних чиновників, дії або бездіяльність яких призвела до відкриття заборонених гральних закладів.
Т. Слюз
(багатоманд. округ)
Голова Антимонопольного комітету України  Щодо проведення перевірок ринку продажу газу пропан-бутан.
Т. Слюз
(багатоманд. округ)
Міністр фінансів України, перший заступник Міністра культури України  Щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на виділення бюджетних коштів Національному академічному українському драматичному театру імені Марії Заньковецької.
І. Купрейчик (ОВО № 162) Міністр охорони здоров'я України, Міністр внутрішніх справ України  Стосовно неналежного виконання окремими посадовими особами закладів охорони здоров'я та органів внутрішніх справ Лебединського району Сумської області своїх службових обов'язків щодо процедури оформлення фактів смерті громадян.
І. Купрейчик (ОВО № 162) Генеральний прокурор, Голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Стосовно катастрофічного стану промислової безпеки на вугільних підприємствах міста Дзержинська Донецької області з причини фактичної бездіяльності органів Держгірпромнагляду і прокуратури Донецької області щодо профілактики, виявлення і припинення порушень норм охорони праці та притягнення до відповідальності службових осіб, винних у порушеннях, які призводять до загибелі працівників.
С. Власенко
(багатоманд. округ)
Генеральна прокуратура України, Державна пенітенціарна служба України  Щодо систематичних порушень базових прав людини, застосування тортур у відношенні лідера української опозиції Юлії Тимошенко, яка захоплена в заручники владного режиму.
С. Власенко
(багатоманд. округ)
Генеральна прокуратура Щодо перевірки можливості причетності міністра юстиції України Олександра Лавриновича до корупційних дій, пов'язаних з укладанням контракту з американською фірмою «Скаден».
В. Бойко (ОВО № 165),М.Апостол (ОВО № 166), В.Деревляний (багатоманд. округ) Прем'єр-міністр України Щодо вжиття невідкладних заходів стосовно забезпечення у повному обсязі фінансування у 2013 році заробітної плати працівників бюджетної сфери та витрат на утримання бюджетних установ Тернопільської області, недопущення в подальшому порушення трудових прав працівників, зокрема, примушування до написання заяв про надання відпусток без збереження заробітної плати, переведення на роботу з неповним робочим днем, на неповні ставки, а також розгляду питання про притягнення голови Тернопільської обласної державної адміністрації Валентина Хоптяна за затримку виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери області до відповідальності, встановленої чинним законодавством України.
Усього
18
Фракція партії «УДАР»
Я. Дубневич (ОВО № 120) Прем'єр-міністр України Стосовно вжиття невідкладних заходів на виконання Угоди щодо соціально-економічного розвитку Львівської області між Кабінетом міністрів України та Львівською обласною радою.
Р. Сольвар (ОВО № 91) Міністр фінансів України Щодо невдоволення відповіддю на депутатське звернення стосовно невиплати щорічної грошової винагороди за 2012 рік вчителям Борівської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів Фастівського району Київської області.
С. Каплін (ОВО № 144) Міністерство охорони здоров'я Щодо недопущення закриття поліклініки при Полтавській обласній дитячій клінічній лікарні.
С. Каплін (ОВО № 144) Генеральний прокурор України Щодо недопущення рейдерського захоплення підприємств групи «Ай Ді Ей Груп Юкрейн»  - лідера вітчизняного ринку мінеральних вод.
В. Чумак (ОВО № 214) Генеральний прокурор України Щодо необхідності прокурорського реагування на порушення чинного законодавства Київською міською радою при прийнятті 10 липня 2003 року рішення стосовно передачі в оренду під забудову земельної ділянки біля озера Тельбін по вулиці Шумського у Дніпровському районі міста Київ.
Ф. Негой (ОВО № 186) Генеральний прокурор України Стосовно незаконних дій відділу розслідувань злочинів у сфері господарської діяльності слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області при порушенні кримінальної справи.
В. Кличко, І. Геращенко (багатоманд. округ) Генеральний прокурор України Щодо скасування незаконного рішення Київської міської ради про передачу публічному акціонерному товариству «УКРРЕСТАВРАЦІЯ» земельної ділянки, на якій знаходиться будівля Гостинного двору, під забудову торгівельно-офісного центру.
Усього
7
Фракція ВО «Свобода»
Андрій Іллієнко (ОВО № 215) Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Генпрокурор України, Міністр внутрішніх справ Щодо перевірки фактів бездіяльності правоохоронних органів стосовно незаконного заволодіння житлом громадянки Ганни Москаленко та членів її родини, грубого порушення конституційних прав вказаних громадян, вжиття відповідних заходів реагування.
Андрій Іллієнко (ОВО № 215)  Міністр інфраструктури України Щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на захист порушених прав пасажирів компанії «Аеросвіт».
І. Сех (ОВО № 119) Прем'єр-міністр України, Генеральний прокурор України, Секретар Ради національної безпеки і оборони України, Голова Служби безпеки України  Щодо вжиття невідкладних заходів реагування, спрямованих на усунення грубих порушень вимог чинного законодавства, санітарних і будівельних норм та правил під час реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», допущенних виконавцями даного проекту, що становить реальну загрозу біологічній безпеці держави та здоров'ю українських громадян.
І. Сех (ОВО № 119) Прем'єр-міністр України Щодо реалізації на території Львівської області національних проектів.
І. Сабій (ОВО№ 189) Генеральний прокурор України Щодо вжиття засобів прокурорського реагування стосовно незаконних рішень винесених головою Красилівської районної державної адміністрації Петром Арсенюком.
І. Сабій (ОВО№ 189) Прем'єр-міністр України Щодо вжиття термінових заходів з недопущення закриття Хмельницького хлібокомбінату товариства «Стіомі-Холдінг» та звільнення його працівників.
М. Блавацький (багато мандат.округ) Прем'єр-міністр України  Щодо Державного фонду регіонального розвитку.
М. Головко (ОВО № 164) Прем'єр-міністр України, Генеральний прокурор України  Щодо перевірки законності та обґрунтованості зниження закупівельних цін на молоко в Тернопільській області, що призводить до зниження рівня економічної спроможності сільського населення регіону.
М. Головко (ОВО № 164) Генеральний прокурор України Про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні Закону України «Про вибори народних депутатів України» під час передвиборчого процесу на чергових виборах до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року.
О. Панькевич (багатоманд. округ) Прем'єр-міністр України Щодо забезпеченості видатків місцевих бюджетів на заробітну плату.
Олег Тягнибок
(багатоманд. округ)
Прем'єр-міністр України Щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на захист Житомирського обласного педагогічного ліцею.
Р. Марцінків
(багатоманд. округ)
Прем'єр-міністр України Щодо необхідності перегляду показників міжбюджетних трансферів та збільшення дотації вирівнювання для міста Івано-Франківськ в Державному бюджеті України на 2013 рік для виконання делегованих державою повноважень.
О. Сиротюк
(багатоманд. округ)
Міністр інфраструктури України Щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на захист порушених прав жителів Полтавської області.
О. Сиротюк
(багатоманд. округ)
Генеральний прокурор України Щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на захист порушених прав громадянина Олександра Конишева, спричинених зловживанням службовим становищем працівниками прокуратури Полтавської області.
О. Кайда (ОВО № 163) Національний банк України Щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на захист порушених прав громадянина Віктора Скоморохи.
Ю. Сиротюк
(багатоманд. округ)
Генеральний прокурор, Голова Служби безпеки Щодо перевірки фактів грубого порушення законодавства України посадовими особами групи компаній «Газ Україна 2009», що завдає непоправних збитків Державному бюджету України.
Е. Леонов
(багатоманд.округ)
Генеральний прокурор, Уповноважений Президента з прав дитини, Міністр соціальної політики, Державна служба з надзвичайних ситуацій Щодо спроб незаконного виселення з приміщення дитячого будинку родинного типу Похвальних у місті Євпаторії та необхідності усунути загрозу життю та здоров'ю громадян, у тому числі неповнолітніх дітей.
А. Мохник
(багатоманд. округ)
Генеральний прокурор України  Щодо вжиття заходів для забезпечення об'єктивного розслідування фальсифікації виборів в одномандатному виборчому окрузі №  223, місто Київ.
В. Черняков (багатоманд. округ) Генеральний прокурор України  Щодо перевірки фактів бездіяльності прокуратури Закарпатської області стосовно вчинення посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування службових злочинів.
О. Осуховський (ОВО № 152) Генеральний прокурор України  Щодо бездіяльності правоохоронних органів у розслідуванні фінансових зловживань та порушень у Рівненській області на суму 700 мільйонів гривень.
О. Осуховський (ОВО № 152) Генеральний прокурор України Щодо незаконних дій арбітражних керуючих підприємства «Острозький шиноремонтний завод» Рівненської області, законності доведення його до банкрутства і ліквідації та невиплати заборгованої заробітної плати.
І. Мірошниченко, О. Мирний (багатоманд. округ) Прем'єр-міністр України, Генеральний прокурор України, Міністерство культури Щодо недопущення незаконного заволодіння і знищення пам'ятки архітектури та містобудування – будівлі Гостинного двору в місті Києві, яка має надзвичайно важливе історичне та культурне значення для територіальної громади міста та всього українського народу, притягнення до відповідальності осіб, винних у протиправному виведенні будівлі з-під охорони держави шляхом фальсифікації документів та відновлення статусу пам'ятки архітектури.
І. Мірошниченко, А. Мохник (багатоманд. округ) Голова Служби безпеки  Щодо наявності у народних депутатів України VII скликання громадянства (підданства) інших держав.
Е. Леонов, Ю. Сиротюк
(багатоманд. округ)
Голова Черкаської обласної державної адміністрації, прокурор Черкаської області  Щодо необхідності вжити невідкладні заходи для відновлення порушених прав звільнених з роботи працівників Черкаської обласної газети «Прес-Центр».
Усього
24
Фракція КПУ
І. Спіріна
(багатоманд. округ)
Прем'єр-міністр України, голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради  Щодо погіршення умов праці керівників медичних комунальних закладів Дніпропетровської області в рамках пілотного проекту реформування системи охорони здоров'я.
О. Зубчевський
(багатоманд. округ)
Прем'єр-міністр України Щодо скасування наказу Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України стосовно ліквідації Запорізького державного центру науки, інновацій та інформатизації.
О. Зубчевський
(багатоманд. округ)
Міністр освіти і науки, молоді та спорту  Щодо відповідності експозиції «Народна війна», організованої товариством «Меморіал» імені Василя Стуса, навчальним програмам закладів освіти та наявності у товариства дозвільної документації на її проведення.
О. Присяжнюк
(багатоманд. округ)
Прем'єр-міністр України Шодо необхідності збільшення фінансування Державної цільової програми «Молодь України на 2009 - 2015 роки».
О. Присяжнюк
(багатоманд. округ)
Прем'єр-міністр України Щодо необхідності збільшення фінансування Національної академії наук України у 2013 році.
С. Гордієнко
(багатоманд. округ)
Прем'єр-міністр України, міністр енергетики та вугільної промисловості України, голова Фонду державного майна Щодо передачі з державної власності у спільну власність територіальних громад Оржицького району Полтавської області майнового комплексу дочірнього підприємства «Оржиця-торф» державного підприємства «Київ-торф», що є фактично безхазяйним і знищується.
С. Гордієнко
(багатоманд. округ)
Голова Полтавської обласної адміністрації, голова Семенівської районної державної адміністрації Полтавської області Про усунення перешкод, які унеможливлюють отримання жителями села Зайчинці Семенівського району Полтавської області безоплатно у власність земельних ділянок із земель державної власності для ведення особистого селянського господарства.
В. Бабич
(багатоманд. округ)
Міністр інфраструктури України, Державна адміністрація залізничного транспорту України  Стосовно відновлення курсування нічного потягу № 344, що має сполучати місто Суми та місто Тростянець Сумської області зі столицею України – містом Києвом.
В. Бабич
(багатоманд. округ)
Міністр фінансів України, Міністр охорони здоров'я України Стосовно виділення додаткової субвенції комунальному закладу «Охтирська центральна районна лікарня» для своєчасного прийняття на роботу та виплати заробітної плати працівникам, погіршення медичного обслуговування жителів міста Охтирка у зв'язку з реформуванням системи екстреної медичної допомоги.
Р. Шугало
(багатоманд. округ)
Міністр охорони здоров'я України Щодо необхідності прискорення судово-гістологічного дослідження медичними закладами держави за заявою жительки села Малі Липняги Семенівського району Полтавської області Антоніни Бублик за фактом смерті її доньки.
Р. Шугало
(багатоманд. округ)
Прокурор Полтавської області, начальник управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області  Щодо тяганини, допущеної правоохоронними органами при розслідуванні дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої зазнав тяжких травм житель селища міського типу Семенівка Полтавської області Володимир Борисенко.
Усього
11
Позафракційні депутати
В. Литвин (ОВО № 65) Прем'єр-міністр України Питання погашення кредиторської заборгованості перед місцевими бюджетами міста Новоград-Волинського, Ємільчинського, Новоград-Волинського і Червоноармійського районів Житомирської області за роботи, виконані у 2012 році за рахунок субвенцій державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій.
В. Литвин (ОВО №  65) Генеральний прокурор України Щодо порушення норм Статуту Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків головою правління ОСББ № 13 по вулиці Бориса Гмирі Дарницького району міста Києва Сергієм Карбовничим.
О. Ляшко (ОВО № 208) Генеральний прокурор України  Щодо порушення кримінальної справи відносно посадових осіб Житомирської районної державної адміністрації за фактом незаконного відчуження і знищення лісу.
О. Ляшко (ОВО № 208) Генеральний прокурор України  Стосовно вжиття невідкладних заходів щодо розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до вбивства 19-річної Тетяни Нестерової з міста Красний Луч Луганської області.
Усього
4


[1]Рішення Конституційного Суду України від 14.10.2003,№16-рп/2003 (доступ: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v016p710-03 )

[2] Запит не підтримано більшістю народнихдепутатів України