Звіти

Депутатські запити черкаських мажоритарників

 

136 депутатських запитів подали за весь час роботи восьмого скликання мажоритарники від Черкащини

Депутатський запит – це вимога народного депутата, народних депутатів чи комітету Верховної Ради України, яка заявляється на сесії Верховної Ради України до Президента України, до органів Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, дати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції.

Президент України, керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, до яких звернуто запит, зобов'язані повідомити народного депутата, групу народних депутатів, комітет Верховної Ради України у письмовій формі про результати розгляду його (їх) запиту у п'ятнадцятиденний строк з дня його одержання.

Наприклад, у лютому цього року член фракції «Блок Петра Порошенка», депутат-мажоритарник від 194-го округу Олег Петренко подав до Міністерства оборони України та до Ради національної безпеки і оборони депутатський запит щодо забезпечення гарантіями соціального захисту бійців 53 окремої механізованої бригади, а також учасників добровольчих батальйонів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в зоні АТО. А в Міністерство екології та природних ресурсів України, Державну екологічну інспекцію, Прокуратуру Черкаської області  та до Черкаської обласної державної адміністрації подав запит щодо проведення перевірки законності забудов прибережної зони Дніпра та Кременчуцького водосховища.

Член партії та фракції «Блок Петра Порошенка», мажоритарник від 197-го округу Владислав Голуб направив у Кабінет Міністрів України, Міністерство фінансів України та Міністерство інфраструктури депутатський запит щодо виділення коштів з Державного бюджету України на проведення ремонтних робіт автомобільних доріг загального користування у Золотоніському районі, Черкаської області.

Депутатський запит щодо фінансування видатків на утримання Національного історико-культурного заповідника «Холодний Яр» подав до Кабінету Міністрів України та до Державного агентства автомобільних доріг позафракційний депутат-мажоритарник від 198-го округу Сергій Рудик. А ще нардеп направив запит щодо вирішення проблем із оплатою за спожитий природний газ бюджетними установами Кам'янського, Смілянського, Черкаського районів Черкаської області. Міністерству енергетики та вугільної промисловості.

Депутатський запит щодо питань перерахунку пенсії відповідно до Постанов суду направив Кабінету міністрів член депутатської групи «Партія «Відродження», мажоритарник від 199-го округу Валентин Ничипоренко. Його колега по депутатській групі, депутат-мажоритарник від 200-го округу Антон Яценко направив до Кабміну депутатський запит щодо забезпечення повного, об'єктивного та всебічного розслідування фактів замаху на вбивство та умисного пошкодження майна правозахисника Федура Андрія Анатолійовича.

Загалом, правом депутатського запиту найчастіше користується Сергій Рудик. З початку роботи Верховної Ради восьмого скликання він усього подав 56 запитів, на другій позиції Владислав Голуб, який подав 34 запити. Члени депутатської групи «Партія «Відродження», депутат-мажоритарник від 199-го округу Геннадій Бобов подав лише три запити. Його «одногрупник», мажоритарник від 195-го округу Володимир Зубик не подав жодного. До прикладу,  позафракційний «Свободівець», мажоритарник від 215-го округу Андрій Іллєнко подав за час роботи восьмого скликання Верховної Ради 179 запитів.

15 03 cherkasy

Найбільше запитів – 61 - черкаські мажоритарники направили керівникам міністерств і відомств. 45 – Кабінету Міністрів України. Президенту не направили жодного запиту.

«Щоб направити запит Президенту треба аби його спочатку підтримали голосуванням 150 депутатів, а потім ще за його направлення проголосували 226. Тому це неможливо зробити, - пояснює Владислав Голуб. - Є декілька причин, проте головна – явка депутатів по п’ятницях. Якщо 150 голосів ще можна зібрати, то  226 – нереально. Для решти запитів достатньо аби головуючий зачитав їх у залі Верховної Ради України».

15 03 cherkasy2

За коментарями звертайтеся:

Захар Колісніченко, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області, тел.: 093 421 28 40 , email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.