Звіти
Миколаївщина: Тільки троє нардепів підтримали відставку уряду Яценюка
З 10 народних депутатів, обраних до Верховної Ради від Миколаївщини, тільки троє проголосували “за” відставку Кабінету Міністрів України.
Рішення про відставку уряду підтримали троє нардепів-мажоритарників від “Блоку Петра Порошенка”: Андрій Вадатурський, Олександр Жолобецький, та Аркадій Корнацький.
Ще один мажоритарник від БПП Борис Козир та його однопартієць, обраний по списку в Раду, та Давид Макар’ян утримались, а обранець округу № 131 Олександр Лівік не голосував.
Представник депутатської групи “Відродження” Артем Ільюк не голосував. А члени фракції “Народний фронт” Тарас Кремінь, Ігор Бриченко та Вадим Підберезняк під час голосування були відсутні у залі.
Мажоритарник Артем Ільюк пояснив своє рішення тим, що навіть подавши у відставку, усі міністри залишаться керувати країною з приставкою “виконуючий обов'язки”, і нічого не зміниться.
“Важливо розуміти наслідки тієї “показової відставки” Кабміну, яку розігрує на публіку коаліція. А хто прийде наступним? Звичайно, коаліція знову проголосує за призначення свого уряду, і знову до влади прийдуть такі ж, хто продовжить безкарно грабувати і гробити країну. Моя думка – я не маю наміру брати участь в цьому фарсі, і вважаю, що уряд повинен піти у відставку тільки в наручниках і прямо в кабінети Генпрокуратури і в СІЗО. Тільки така відставка могла б бути справедливою по відношенню до українського народу”, – розповсюдила заяву депутата його прес-служба.
Причину свого рішення утриматись на своїй сторінці у Facebook опублікував і нардеп Борис Козир. Посилаючись на спецслужби, нардеп заявив, що відставка Кабміну “мала послужити сигналом для наступу російських терористичних угруповань по всій лінії зіткнення на Донбасі”.
“Сильно зросла б загроза вторгнення окупаційних військ і з території Криму. Під ударом опинилися б мільйони людей, і в першу чергу жителі Херсонської та Миколаївської областей. Повністю припинилася б співпраця України з міжнародними фінансовими організаціями. В першу чергу з МВФ. Для моїх виборців це означало б, що до весни вони ходили б за хлібом з авоською грошей. Гіперінфляція повністю знищила б економіку. Почалися б некеровані процеси в усіх сферах життя”, – вважає депутат.
Нагадаємо, що у вівторок, 16 лютого, депутатам Верховної Ради не вистачило голосів, щоб відправити уряд Яценюка у відставку.
Довідково:
У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.