Звіти
Чернівецькі депутати-мажоритарники частіше голосують проти своїх партійних колег, аніж проти колег-земляків з інших партій
Чернівецькі депутати-мажоритарники не завжди притримуються політики більшості своїх фракційних колег у Верховній Раді та інколи голосують не так, як більшість їхніх соратників. Але разом з тим четверо депутатів від Чернівецької області між собою зберігають високий рівень консолідації й у 96% голосувань притримуються однакової позиції.
За допомогою порталу ОПОРИ rada4you.org можна проаналізувати, наскільки дисциплінованими є депутати Верховної Ради та як часто вони голосують не так, як їхні партійні колеги, тож ми вирішили проаналізувати спільність голосувань чернівецьких депутатів. Згідно з цими даними, найбільш дисциплінованими серед чернівецьких депутатів-мажоритарників є представники "Народного фронту" – Максим Бурбак та Микола Федорук. Будучи головою фракції “Народного фронту” у парламенті, Максим Бурбак голосував не так як більшість його колег у 11% голосувань, а Микола Федорук у 15%.
Дещо частіше не погоджуються зі своїми колегами з фракції БПП “Солідарність” Григорій Тіміш та Іван Рибак. Григорій Тіміш у 18% своїх голосувань не притримувався позиції більшості, а Іван Рибак у 29%.
Цікаво також подивитися, наскільки часто депутати від чернівецької області мають одинакову позицію щодо розгляду різних питань. Так, за даними порталу rada4you.org всі чотири депутати-мажоритарники чернівецької області в 96% випадків голосують одинаково, не зважаючи на те, що представляють різні фракції.
Найбільше суміжних голосувань у депутатів "Народного фронту" – Максима Бурбака та Миколи Федорука, вони мають спільну позицію у 99% випадків, тоді як представники від БПП “Солідарність” – Григорій Тіміш та Іван Рибак – голосують однаково в 97% випадків.
Найменше спільних голосувань виходить між депутатом Іваном Рибаком та Миколою Федоруком, які мають спільну позицію у 96% голосувань, проте навіть цей показник свідчить про високу консолідацію в голосуваннях між депутатами-мажоритарниками Чернівецької області.
Моніторинг здійснюється ОПОРОЮ в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.
За коментарями звертайтеся:
Тарас Прокоп, громадський консультант ОПОРИ в Чернівецькій області
тел.: +38 095 490 0504
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
Довідково: У 2017 році в 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів для моніторингу відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.