Комітет з питань запобігання і протидії корупції визнав звіт про терор на Майдані незадовільним

Комітет з питань запобігання і протидії корупції визнав звіт про терор на Майдані незадовільним

15 квітня 2015 року відбулося засідання Комітету з питань запобігання і протидії корупції, на якому було заслухано звіти керівників правоохоронних органів щодо тих заходів, які вони вживають з метою в встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у вчиненні кримінальних правопорушень проти мирних громадян – учасників Революції гідності; розслідування корупційних та економічних злочинів, вчинених посадовими особами попередньої влади та стану кримінального провадження щодо суддів Конституційного Суду України, які винесли неконституційні рішення, що сприяли узурпації влади Віктором Януковичем.

З усіх запрошених високопосадовців на засіданні Комітету з’явився лише Валентин Наливайченко – голова Служби безпеки України. Генеральний прокурор України Віктор Шокін та Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков делегували замість себе своїх заступників.

Члени Комітету висловили своє незадоволення та стурбованість формальним підходом керівництва правоохоронних органів до звітування перед Комітетом. У підсумку, голова Комітету Єгор Соболєв (фракція «Самопоміч») озвучив декілька пропозицій:

  1. Визнати незадовільними результати розслідування справ про терор на Майдані, справ про економічні злочини організованого злочинного угрупування на чолі з Віктором Януковичем, повернення награбованого цією злочинною групою майна і справи про узурпацію ними влади за допомогою суддів КС.
  2. Звернути увагу Віктора Шокіна, Арсена Авакова, Валентина Наливайченка на особисту відповідальність за результати цих розслідувань і притягнення посадових осіб їхніх відомств, які допустили халатність, недбалість та в інший спосіб саботували розслідування, про які йдеться.
  3. Підготувати за допомогою адвокатів Небесної сотні, Автомайдану та інших громадських організацій перелік завдань для керівництва правоохоронних органів, виконання яких забезпечить розслідування цих справ, оприлюднити цей перелік та через 2 місяці після оприлюднення заслухати звіт про виконання цих кроків зі сторони ГПУ, МВС та СБУ.
  4. Створити на базі Комітету робочу групу на чолі з Ігорем Луценком для збору інформації про факти халатності, недбалості, саботажу розслідування в органах державної влади.

Дані пропозиції підтримали всі присутні на засіданні члени Комітету. У разі, якщо підсумковий звіт не дасть відповіді на питання – хто персонально відповідальний за терор на Майдані, то члени Комітету ініціюватимуть питання про відставку керівництва всього силового блоку.