Всі парламентські комітети створили власні веб-сайти

 

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала наявність веб-сайтів у 27 парламентських комітетів 8 скликання. Станом на 26 березня 2015 року всі комітети Верховної Ради мають власні веб-сайти, де можна ознайомитися з інформацією про роботу комітетів.

Відповідно до ч.3 ст.9 ЗУ «Про комітети Верховної Ради України» комітети мають право поширювати у встановленому порядку інформацію про свою діяльність через власні веб-сторінки.

Для порівняння, за час роботи Верховної Ради сьомого скликання 4 комітети взагалі не спромоглися створити власні сайти та фактично не оприлюднювали дані про свою роботу в мережі Інтернет. Це Комітет з питань економічної політики, Комітет у закордонних справах, Комітет з питань охорони здоров'я та Комітет з питань транспорту і зв'язку. Що стосується тих комітетів, які мали власні веб-сторінки, то через відсутність переліку інформації, яка мала оприлюднюватися, рівень висвітлення даних на персональних веб-сайтах комітетів суттєво відрізнявся. Тому у комітетах на власний розсуд вирішували, яку інформацію оприлюднювати, а яку – ні.

У новому скликанні парламенту зробили крок на шляху до вирішення даної проблеми. Так, 29 січня 2015 року спікер парламенту Володимир Гройсман підписав розпорядження №77 «Про деякі питання висвітлення діяльності комітетів Верховної Ради України та народних депутатів України».

Підписане розпорядження розширило перелік інформації про роботу парламентських комітетів, яка має оприлюднюватися на веб-сайті Верховної Ради України. Тепер в обов’язковому порядку на сайті парламенту має публікуватися:

  • проект розкладу засідань комітету, складений головою відповідного комітету (розміщується упродовж одного робочого дня після його складення);
  • затверджений на засіданні комітету розклад його засідань на двотижневий термін (розміщується упродовж одного робочого дня після його затвердження);
  • зміни до розкладу засідань комітету (розміщуються не пізніш як за чотири дні до засідання в період між пленарними засіданнями Верховної Ради України і не пізніш як за двадцять чотири години в період, коли проводяться пленарні засідання);
  • протокол і стенограма, а також аудіозапис засідання комітету (розміщуються упродовж п'яти робочих днів з дня проведення відповідного засідання, у разі розгляду проектів кодексів і законопроектів, які містять понад 100 статей, пунктів - не пізніш як за два дні до дня розгляду відповідного законопроекту на пленарному засіданні Верховної Ради України);
  • прийняті комітетом акти (розміщуються упродовж трьох робочих днів з дня їх підписання);
  • протокол та стенограма слухання в комітеті (розміщуються упродовж, як правило, десяти, але не пізніше двадцяти днів з дня проведення слухання).