Історії партій

Історія партії "Опозиційний блок"

Історія партії "Опозиційний блок"

Політична партія “Опозиційний блок” (реєстраційний номер 181-п.п., дата реєстрації – 23.04.2010) є, по своїй суті, новим політичним утворенням, яке утворилося перед парламентськими виборами.  Союз частини екс-регіоналів з представниками інших партій, зокрема з Сергієм Ларіним та Наталією Королевською, лідерами таких партій, як, відповідно, Партія розвитку України та Партія Наталії Королевської “Україна – Вперед!”, оформився на базі до того часу маловідомої Політичної партії “Закон і Порядок”. За словами Сергія Ларіна, у вересні 2014 р. на З’їзді партії, де приймалося рішення про участь у виборчій кампанії, були присутні члени шести політичних утворень: Партії розвитку України, ПП “Центр”, Партії “Україна – Вперед!”, ПП “Трудова Україна”, Партії державного нейтралітету України, ПП “Нова політика”. При цьому всі члени “Опозиційного блоку” анулювали свої колишні партійні квитки та увійшли до нового політичного утворення як безпартійні. На парламентських виборах 2014 р. лише 4 зі 195 кандидатів у депутати з виборчого списку “Опозиційного блоку” мали членство цієї партії, решта 191 кандидат значилися як безпартійні. 

Що ж до партії “Закон і Порядок”, реєстраційний номер якої використали для участі у виборах союзники по “Опозиційному блоку”, то вона була утворена 2010 р. (реєстраційний номер 181-п.п., перший голова партії – Андрій Капшук)  та до останнього часу не проявляла жодної політичної активності. Цікаво, під час Установчого з’їзду у 2008 р. робоча назва цієї партії була “Троєщина”, і лише у 2010 р., перед своєю реєстрацією у Мін’юсті, партія була перейменована на “Закон і Порядок”. Метою своєї діяльності партія визначила сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, участь у виборах та інших політичних заходах. У виборах жодного разу участі не брала. 

Після виборів 2014 р. була утворена фракція Політичної партії “Опозиційний блок”, яка складалася з 40 депутатів. Серед них – жодного члена цієї партії, 38 безпартійних та двоє членів ПАРТІЇ РЕГІОНІВ  (Ю. Л. Звягільський, Д. С. Омельянович).