Історії партій

Історія партії "Об'єднання “САМОПОМІЧ”

Історія партії "Об'єднання “САМОПОМІЧ”

Політична партія “Об’єднання “САМОПОМІЧ” - це молода партія, утворена в останні дні 2012 року (29.12.2012, реєстраційний номер № 215-п.п) на базі зареєстрованого у 2004 р. нинішнім мером Львова Андрієм Садовим громадського об’єднання “Самопоміч”. Останнє займається консультуванням та юридичною підтримкою громади Львова, впровадженням соціальних проектів у сфері дозвілля пенсіонерів та навчальних програм для сімей і молоді, сприянням самоорганізації громадян, промоції здорового способу життя тощо. Засновник партії Андрій Садовий оголосив про ініціативу створення партії та початок збору голосів на її підтримку у середині жовтня 2012 р. Однак вже згодом у партії Садового з’явився “клон” - Політична партія “Самопоміч”, яка випередила справжню “САМОПОМІЧ” та на три дні раніше,  21 грудня 2012 р. отримала у Мінюсті свій реєстраційний номер. Наразі цей клон, створений, як вважається, політичними конкурентами Садового, не виявляє жодної політичної активності.

“САМОПОМІЧ” має успішний досвід участі у місцевих виборах. Так, у травні 2014 р. провела до Київської міської ради 5 своїх депутатів.

Після парламентських виборів 2014 р. була утворена фракція Політичної партії "Об'єднання “САМОПОМІЧ”, яка об’єднала 32 депутати. З них лише 3 були членами партії, 28 безпартійних, 1 – член Української Народної Партії (Тарас Пастух).