Як нардепи від Вінниччини голосують за електронне декларування
Більшість вінницьких депутатів переважно голосувала за електронне декларування, проте є такі, що до кінця не визначились. ОПОРА проаналізувала результати голосувань у Раді народних депутатів України, які представляють Вінницьку область.
Загалом протягом цього року народні депутати за електронне декларування голосували 11 разів. За даними порталу Вони голосують для тебе група тих, хто «ніколи не голосує» (76 осіб), значно переважає число парламентарів, які послідовно виступають за впровадження електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (16 осіб)
Серед першої групи народних обранців від Вінниччини немає, проте є багато цікавих імен, зокрема Семен Семенченко, Тетяна Донець, Сергій Тарута, Михайло Папієв.
Стосовно вінницьких парламентарів, то більшість нардепів переважно голосували за електронне декларування, зокрема, депутати мажоритарники - Руслан Демчак - 81%, Іван Спориш - 69%, Олексій Порошенко - 67%, Іван Мельничук - 67%, Юрій Македон - 78%, Петро Юрчишин - 69%.
Система Rada4you.org зафіксувала суміш голосувань «за» та «проти» політики електронного декларування у народних депутатів від фракції Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Олександра Домбровського - 48% та Миколи Кучера - 48%.
Із 11 разів Олександр Домбровський жодного разу не голосував «проти», тричі голосував «за», не голосував 7 разів та був відсутній один раз.
Микола Кучер за електронне декларування голосував 3 рази, не голосував – 8.
Депутати-списочники від Вінницької області за електронне декларування голосували протягом цього року наступним чином: Андрій Тертерук - 78%, Сергій Кудлаєнко – 69%, Григорій Заболотний – 89%.
Більш детально про критерії моніторингу та методологію оцінки депутатів можна прочитати тут.
Сайт Вони голосують для тебе є українським аналогом популярної у світі громадської платформи для аналізу голосувань депутатів They Vote For You. Розробка української версії цього міжнародного проекту стала можливою завдяки експертній та фінансовій підтримці National Democratic Institute (NDI).
У 2016 р. наповнення та технічна підтримка сайту здійснюється за сприяння Програми USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво", що виконується Фондом Східна Європа.
Довідково:
У 2016 році по всій Україні (у 24 областях та м. Києві) Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.